jf WE KQNÜE&DIE FINALE NIET VERLIEZEN IHISTORIF DE PROGNOSE VAN MARGANOVINK 1 Ajax - SC Heerenveen 6-2 (2-1) Qngenaaklwxut La Voor Marciano Vink was het de laatste wedstrijd die hij voor Ajax speelde. Hoe wel hij dat op het moment van de beker finale nog niet wist, zou de middenvel dereen seizoen later de overgang maken naar het Italiaanse Genoa. Tegenwoor dig werkt Vink (33) als spelersbegeleider bij Sportpromotion.Jk krijg meteen het gevoel van die wedstrijd weer terug als ik er aan denk, maar de goals zie ik niet meer voor me." Heel Heerenveen was uitgelopen voor de bekerfinale tussen Ajax en de Friese hel den. Vink kan zich de sfeer van het duel nog zo voor de geest halen. „Ik denk dat de supporters van Heerenveen daar de meeste complimenten voor verdienden, zij maakten overal een feest van. De bekerfinale was destijds iets meer pre stigieus dan tegenwoordig. De afgelo pen tien jaar heeft de strijd om de beker veel aan glans verloren.Toen werd er nog echt gefeest na afloop, nu gaat de beker in een kledingkist de bus in." Vink herinnert zich dat Ajax naar De Kuip afreisde met het gevoel onoverwinnelijk te zijn. „Sowieso waren we dat seizoen oppermachtig in De Kuip. Van Feyenoord hadden we in de competitie met 3-0 gewonnen en in de halve finale van de beker met 5-0. De Kuip was door Ajax veroverd en daar kon niemand iets tegen doen. De wedstrijd tegen Heerenveen verliep dan ook als verwacht, super. Ze hadden een redelijk elftal, maar wij speelden zó goed. Voor mijn gevoel had den we die wedstrijd al van tevoren gewonnen." Bij het oplepelen van het scoreverloop zijn de 'oh ja's' niet van de lucht. Edgar Davids maakte de openingstreffer. „Hij „Ik heb Heerenveen en Ajax dit seizoen allebei zien spelen. Ajax heeft het tegen AZ natuurlijk goed gedaan, daarom verwacht ik een 3-1 overwinning." scoorde dat seizoen wel vaker vroeg in de wedstrijd." Ook de gelijkmaker van Eric Regtop brengt reacties te weeg. „Dat was een kopbal uit een corner." Vervolgens de 4-1 van Dennis Berg kamp. „Dat was een 'stiffie' over de keeper, zijn handelsmerk. Het zou goed kunnen dat ik bij dat doelpunt de assist gaf." Van Wim Jonk en Dennis Bergkamp was ten tijde van de wedstrijd al bekend dat ze een seizoen later de kleuren van Inter- nazionale zouden dragen. „Die beker winst was een beetje een cadeautje rich ting Dennis,omdat hij er een jaareerder bij de UEFA-Cupwinst niet bij was geweest. Een groot deel van het seizoen was hij, net als Willem Jonk, geblesseerd, maar in deze wedstrijd speelde hij weer galoos. Net als Dan Petersen trouwens, ik denk dat die toen zijn beste wedstrijd voor Ajax heeft gespeeld." Ajax eindigde de competitie als derde achter PSV en kampioen Feyenoord. „Zowel Heerenveen als wij waren na die wedstrijd tevreden. Wij hadden, zoals verwacht wordt van Ajax, alsnog een prijs gewonnen. Het was sowieso een bewogen seizoen. Bryan Roy raakte zijn plaats kwijt, net als Stanley Menzo. Ik had nog een akkefietje met Edwin van der Sar toen hij in zijn eerste wedstrijd tegen Auxerre een speler wilde uitkap pen en dat bijna mislukte." De winst van de beker ziet Vink als erken- ningvooreen generatie. „In die wedstrijd speelden we eindelijk met een volledig elftal èn mooi voetbal. Alles verliep per fect. Voor ons was de finale eigenlijk al die 0-5 zege tegen Feyenoord, dat we in eigen huis vernederden. En tijdens de echte finale tegen Heerenveen zat De Kuip vol met supporters van twee clubs die niet uit Rotterdam kwamen. Ik denk dat die wedstrijd, naast de landskam pioenschappen en de UEFA-Cupwinst, toch wel tot de hoogtepunten uit mijn Ajax-tijd behoort." Marciano Vink in actie tijdens de bekerfinale van 1993. Donderdag 20 mei 1993, Rotterdam 7. Davids 1-0, 35. Regtop 1-1,45. Over- mars 2-1, 71. Pettersson 3-1, 82. Berg kamp 4-1, 87. Petersen 5-1, 89. Over- mars 6-1,90. Camataru 6-2 Scheidsrechter: Van Vliet Toeschouwers: 45.000 Ajax: Van der Sar, Silooy, Blind, Frank de Boer, Vink (77. Ronald de Boer); Jonk (66. Kreek), Bergkamp, Davids, Petersen, Pettersson, Overmars SC Heerenveen: Swager, Doesburg, Ten Voorde (65. Camataru), De Jong, Verbeek (46. Kuijl), Roelofsen, Echteld, De Visser, Schaap,Tammer, Regtop zondag 23 november AJAX SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 18