Tapijthal CaOaRa er van vanavond 7f Caland kade boot Z Arn. Steijger Tommie van der Leegte rrijst bij herhaling CAFE DE BOEMEL werk 06 - 51 30 20 30 R&R Autoschade Service Van Vreden-Binckhorst 070 - 3 820 830 'ADO Den Haag is een frisse nieuwe start' Vervolg: Interview Tommie van der Leegte irvolgens werd Pandokos kansloos gela- e strijd ten onder. Pyrasos en Pylartes innen blijven, want de overmacht van groot. Het zijn geen frases uit Griekse n promotietour waarin de Amsterdam- satselijke trots versloeg. Het zijn de da- x zoals, vrij vertaald, beschreven in Ho- ïtersbaas die het, in tegenstelling tot de aam verleent, meer moest hebben van ide techniek. eel in het bestaan van de voetbalclub campioen werd (28 maal) als de rest van I veertien en PSV zeventien keer). In het rlandse voetbal staat immers maar één iets wat geen enkele andere ploeg kan :eventig van de Amsterdammers een al- de prestatie van mogelijk het beste Ne- ang 1995) er een die de cover van de ar wat ook typisch is voor al die pieken let succeselftal uit de jaren zeventig viel ircelona vertrok en de Wereldbekerwin- bliksemsnel de hoofdstad. De jaren die ver naar huis te schrijven, laat staan de- denisboek. De laatste echte dip was er dat ze niet beschreven, maar verfilmd oorden zij engelen zingen' ging op zijn een van de meest persoonlijke stukken e dalletje alweer een aantal jaren te bo xessen toe. Met goed gevolg. Een voor- id'e ploeg reikte vorig jaar al ver in cle ld in de kwartfinale door AC Milan) en voor in de Europa Cup I nieuwe stijl. In iet de Ajacieden eveneens voor de wind :d dat er bijna twee Eredivisiewaardige ;n enkele reden tot klagen dus. Of het il van der Vaart een paar weken gemist im Trabelsi een langdurige blessure op- Ie Vigo. e voor de buitenwacht boven verwach- eman sprak echter al voor de competi- ?t vertrek van Cristian Chivu, Andy van ilig zou zijn. De toen 'aan te kopen ver en Escudé, Zdenek Grygera en de Bel- i, die na enige gewenning de gevallen e Sonck had last van dieselverschijnse- veken waar hij voor gehaald werd: sco- s werkte Ajax verder aan de breedte van n Nicolae Mitea (Dinamo Boekarest) en n Boukhari werd daarentegen voorlopig en jaar op huurbasis bewijzen bij NAC ic van der Gun bij ADO Den Haag. Die ■a gemotiveerd zijn om Ronald Koeman is. in de vaderlandse competitie. Met 25 Ie Amsterdammers volop in de race om Ie medetitelkandidaat PSV punten mor- nan meer tegen de Amsterdammers zelf ziet het er aardig uit voor de hoofdste- kXirdt het vanavond een wedstrijd waar- irden. Vreeswijkstraat 240 Den Haag Tel. 070 - 321 15 44 Brood- en banketbakkerij Jutfaasstraat 5 Telefoon 329 40 61 Laan van Meerdervoort 190 Telefoon 363 66 98 Voor het betere schilderwerk, dat er weer voorjaren opzit. Groot in binnen- en buitenwerk. Technisch Onderhoudsbedrijf Afd: Loodgieters en Verwarming Cannenburglaan 17 2532 AL Den Haag Tel. 070-3 099 271 Fax 070-3 099 713 Mobiel 06-54 301 331 E-mail: rdouble@pi.net I Focwa Garantiebedrijf met Eurogarant erkenning l Tophersteller I Schadegarantbedrijf I ANWB erkend schadehersteller I Gratis vervangend vervoer Binckhorstlaan 50 - Den Haag (Ingang Van Gend Loos) Driebergenstraat 305 (Hoek Zegveldtstraat 1) Tel. 070 - 367 64 09 Fax 070 - 329 61 89 Magazijn: Zuiderparklaan 488 VINYL (Hoek Ermelostraat) BEHANG LAMELLEN V««* GORDIJNEN JALOEZIEËN «T GORDIJNSTOFFEN VLOERBEDEKKING BUITENZONWERING Tommie van der Leegte (26) is een veelbesproken speler. Rondom zijn per soontje is al heel wat consternatie geweest. Soms onterecht en soms terecht. Dat geeft hij zelf grif toe. Maar het beeld van een onruststoker dat verschil lende bladen van hem schetsten naar aanleiding van de perikelen bij FC Twente, lijkt niet te kloppen. In een gesprek blijkt Van der Leegte namelijk de rust en redelijkheid zelve. Het is een karaktertrek van de geboren Bergeyker die ook zijn directe omge ving beaamt. Van der Leegte: „Als er eenmaal een landelijk blad kwaad over je schrijft, dan is het moeilijk om van datstempel af te komen. Er zijn gewoon een hoop onwaarheden opgeschreven. Gelukkig leeft het hier in Den Haag niet zo." Van der Leegte heeft het boek FC Twente echt definitief gesloten. Toch was het wel weer even wennen bij zijn nieuwe club. Na zeven jaar spelen bij PSV en RKC in Brabant, een omzwerving naar het oosten bij Twente en een nieuw Gemeente Den Haag De Dienst Stedelijke Ontwikkeling (DSO) werkt aan de stad van vandaag en die van morgen. Het gaat vaak om ingrijpende onderwerpen en projecten. Bijvoorbeeld de vernieuwing van het centrum en het realiseren van ruimtelijke plannen en projecten verdeeld over de stad. Hierbij wordt vaak samengewerkt wordt met ontwikkelaars, investeerders, corporaties en andere partners. Maar DSO is ook toezichthouder op alle bouwactiviteiten in de stad en draagt zorg voor de kwaliteit van onze monumenten. Wij ontwikkelen beleid voor de economie van Den Haag en de hiervoor zo belangrijke bereikbaarheid van de stad. We zijn gesprekspartner voor ondernemingen en instellingen die zich in Den Haag willen vestigen en we maken plannen en beleid voor woningbouw, woonruimteverdeling, woningonderhoud en het beheer van woningen. Wij fungeren als eerste gemeentelijke aanspreekpunt voor projectontwikkelaars, bouwers, beleggers, vastgoedeigenaren, kortom, voor iedere organisatie die overweegt in Den Haag te bouwen of te investeren. Specifiek voor ondernemers is er de afdeling Economische Betrekkingen die het relatiebeheer pleegt met het in Den Haag aanwezige bedrijfsleven. Voor vragen en informatie kunt u bij hen terecht op telefoonnummer 070-353 6007. halfjaartje RKC, belandde hij dit seizoen voor het eerst in de Randstad. Weer een ander gebied met weer een hele nieuwe mentaliteit. Van der Leegte: ,,Het is allemaal heel anders. Een beetje brutaler zeg maar. Brabant blijft mijn thuis waar ik altijd weer naar terugkeer, maar als ik de sfeer bij ADO Den Haag vergelijk met die in Twente, dan is het hier wat meer recht voor zijn raap. In het oosten zijn het echte Tukkers. Stugger en stiller. Dan praat ik wel voornamelijk over de mensen rondom de club, niet over de spelers zelf." Over de selectie van de Twentenaren niets dan goeds. „Met die jongens kon ik het allemaal pri ma vinden. Spelers als Björn van der Doelen, Patrick Pot huizen, Jack de Gier en Sjaak Polak spreek ik nog steeds wel eens. Hoewel het met sommige van die gasten toch een beetje verwatert. Je verliest elkaar in de voetballerij nu eenmaal snel uit het oog." Mogelijkheden Toen vorig jaar duidelijk werd dat hij bij FC Twente geen toekomst meer had, maakte Van der Leegte het seizoen af bij RKC. De Waalwijkers waren dik tevreden over hem en hadden hem graag willen houden. Toch koos de ervaren middenvelder ervoor om een éénjarig contract bij ADO Den Haag te tekenen: „Ik had het bij RKC prima naar mijn zin, maar in Den Haag kan ik echt een nieuwe fris se start maken. Het is een mooie club in de derde groot ste stad van Nederland. De doorgroeimogelijkheden zijn hier veel groter dan in Waalwijk, want dan is RKC toch een relatief kleine club." En er is nog een reden waarom de toenmalige PSV-belofte graag in het geel-groen speelt. „Ja, dat publiek man. Dat staat vierkant achter je. Bij de meeste clubs kun je niet stuk wanneer je wint, maar als je verliest word je uitgefloten. Hier klappen ze altijd voor je. Ook als je met 5-1 van Roda J.C. verliest." Nou ja, niet helemaal altijd. „Haha, nee. Toen er afgefloten werd bij Heracles (4-0) waren ze allemaal al weg. En terecht in dat geval." De beslissing om naar ADO Den Haag te komen, was dus niet moeilijk. Het duurde ook niet lang voordat de nieu we aanwinst op het middenveld zich thuis voelde bij zijn nieuwe club. „Waar je ook komt; het is altijd even wen nen. Maar ik was dit jaar niet bepaald de enige nieuwe speler bij ADO Den Haag. Bovendien ben ik hier goed opgevangen. Het scheelt natuurlijk wel dat ik nu gewoon in Eindhoven woon en heen en weer reis naar hier. Toen ik bij FC Twente voetbalde, woonde ik daar ook. Dan leef je buiten het voetbal om in die cultuur. Dat is nu niet." Bij ADO Den Haag is hij een van de meer ervaren spe lers. Geen reden voor Van der Leegte om naast zijn schoenen te lopen. „Ja, ach. Niet iedereen hier weet wat het is om in de Eredivisie te spelen. Soms praat je een beetje met die jongens. Ik sta op het middenveld, dan help ik bijvoorbeeld Bodde een beetje. Niets speciaals of zo hoor," klinkt het bescheiden, bijna laconiek. „Ze ver wachten wel wat van me, maar dat mag ook gezien mijn loopbaan." Bij zijn nieuwe werkgever komt Van der Leegte boven dien Rinus Israel weer tegen. „Ik heb een goed contact met hem en Schoenmaker. Israel ken ik ook nog van jong Oranje. We hebben het altijd goed kunnen vinden. Tsja, hij is nogal een uitgesproken man, maar dat weet ik. Daarom kan ik wat hij zegt meestal relativeren en erom lachen. Van iemand anders zou ik sommige uitspraken waarschijnlijk minder goed kunnen hebben." Voor alle soorten werk en alle type werkers de Uitzendcentrale BV de Uitzendcentrale R&L Korte Molenstraat 28 (hk Torenstraat 2513 BM Den Haag Fax: 070-3630929 TEL. 070-3633927

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 2