BQ ffilffllb-LhAkh CHAMPIONS LEAGUE Patrick Leemans Koeman over Galasek „Tomas is héél belangrijk voor dit Ajax, omdat hij bepaalde kwaliteiten bezit, die veel andere spelers niet hebben. Hij is een speler die zorgt voor balans in het elftal, waardoor anderen aan aanvallen en scoren toe kunnen komen.Tomas is de haast onmisbare schakel tussen aanval en verdediging. Hij is fysiek enorm sterk, zodat hij de grote afstanden, die er wel eens ontstaan, kan overbruggen. Ik denk dat Galasek de laatste tijd zo gegroeid is, dat hij geen aanvoerdersband nodig heeft om aanwezig te zijn. Hij is een stuk vrijer dan toen hij net bij Ajax speelde. Dat is logisch, want toen zat hij door het ontslag van coach Co Adriaanse in een moeilijke periode.Tomas roert zijn mondje, daarom stond hij ook op het lijstje achter Jarien Rafael om aanvoerder te zijn. Hij bezit de kwaliteiten om inéén zin met die andere twee genoemd te worden. Vorig jaar wilde hij de band niet dragen, nu wel. Ook dat geeft aan, dat hij als speler volwassener is geworden. Daarom wordt hij steeds meer onmisbaar voor dit Ajax." bevalt me goed. Ik léér er ook veel van. Als het binnen mijn mogelijkheden past en het teambelang voorop staat, dan zal ik alles doen, wat van me gevraagd wordt. Ik wil de onmisbare schakel zijn." Merk je verschil tussen het uitvoeren van je taken in de competitie en de UEFA Champions League? „Ja, in de UEFA Champions League en tij dens wedstrijden voor het Tsjechische nationale elftal (Galasek heeft al 27 inter lands gespeeld, red.) krijg ik meer ruimte. In de competitie wordt er vaak een man netje op mij gezet, die mij het opbouwen onmogelijk probeert te maken. Dat is niet leuk, maar als ik gedekt word, staat er ergens anders iemand vrij. Die man moet gevonden worden. Als ik word uitgescha keld, kan een andere Ajacied gevaarlijk zijn. Zo werkt dat. Ook het brengen van offers hoort bij mijn takenpakket. Dat vind ik niet erg, zolang het team maar presteert. In het internationale voetbal ligt het tempo veel hoger en kost het voetballen veel kracht. Daardoor komt het wel eens voor dat we minder geconcentreerd aan een competi tieduel beginnen. Het valt niet mee om van de UEFA Champions League om te schakelen naar wedstrijden uit de Holland Casino Ere divisie. Eigenlijk mag er geen verschil zijn, want we willen landskampioen worden. Maar het kan helaas wel eens gebeuren en daar moeten we voor waken." Vind je de start in de UEFA Champions League veelbelovend? „We zijn goed begonnen, al vind ik het nog steeds jammer dat we geen punten uit Milaan hebben meegenomen. Daarom kan ik niet wachten totdat AC Milan hier op bezoek komt. Geloof me, elke Ajacied is er op gebrand om einde lijk een goed resultaat tegen de Italianen te boeken. Want twee keer op een verve lende en onverdiende manier verliezen, doet pijn. Wij zijn op zoek naar revanche en iedereen is gemotiveerd om de Mila- nezen een keer te 'nekken'. Maar dat zal niet gemakkelijk gaan". Maar eerst nog de zeer belangrijke wed strijd tegen RC Celta de Vigo? „Dit duel is cruciaal. AC Milan wordt waar schijnlijk eerste in de poule. Wij, Celta de Vigo en Club Brugge zullen om de tweede plaats moeten knokken. Dat zal een span nende strijd worden, die tot de laatste speeldag zal duren. De Belgen moeten vandaag naar San Siro, dus die zullen pun ten laten liggen. Degene die vandaag in de Amsterdam ArenA wint, zet een flinke stap in de richting van de tweede positie. Als wij drie punten pakken, staan we op zes en de Spanjaarden op twee. Daarom is een goed resultaat van groot belang. Het is geen onmogelijke opgave, want Ajax moet in principe iedere thuiswedstrijd winnen." Wat verwacht je van Celta de Vigo? „Uit de voorronde blijkt wel dat er een groot verschil is tussen de thuis- en uit wedstrijden van de Spaanse ploeg. Celta de Vigo ging naar Slavia Praag om een 3-0 voorsprong te verdedigen. Maar in Tsjechië stond de club na een half uur al met 2-0 achter. Daar bleef het bij, zodat ze zich toch voor de UEFA Champions League wisten te plaatsen. Maar de cij fers zeggen genoeg. In het eigen stadion winnen ze heel vaak, maar op vreemde bodem laten ze regelmatig punten lig gen. Zoals tegen Club Brugge, dat werd i-i. We moeten alleen oppassen dat we ons niet laten provoceren, zoals bij de Belgen wel gebeurde. Dankzij de acties van de Spanjaarden, kregen Mendoza en Martens de rode kaart en werden ze geschorst. Ik vind dat Celta goede indi viduele spelers heeft, die technisch sterk zijn. Maar wij hebben het beste team. Als we ze uit hun spel kunnen halen, kunnen we misschien de rollen omdraaien. Dan raken zij geïrriteerd en laten zij zich uit de tent lokken. Ajax moet slim zijn en geconcentreerd blij ven spelen. Dan moet een goed resul taat vandaag haalbaar zijn." woensdag 22 oktober AJAX - RC CELTA DE VICO

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9