Milosevic Mostovoi TELEPATHISCHE VERBINDINt Het duo M&M is de jeugdige overmoed al een aantal jaren voorbij. Savo Milosevic (30) en Alexander Mostovoi (35) staan bij RC Celta de Vigo voor ervaring en individuele klasse. Aandacht voor een linksbenige kopspecialist en een lustig met passjes strooiende Tsaar. ICl AST CHAMPIONS WARMTE TSAAR LEAGUE Centrumspits Savo Milosevic is inmid dels 30 jaar en daarmee op dat punt in zijn loopbaan beland, waarop hij zijn opgedane ervaring zijn natuurlijke kwaliteiten ten volle kan exploiteren. De stevige Serviër is afkomstig van Partizan Belgrado, in deze UEFA-Champions Leaguecampagne uitkomend in de lood zware groep F met Real Madrid CF, FC Porto en Olympique de Marseille. Milosevic verdedigde tussen 1995 en 1998 het claret and blue van Aston Villa FC. Daarna volgden twee seizoenen Real Zaragoza, twee seizoenen AC Parma (inclusief een korte terugkeer op huur- basis naar Zaragoza) en vervolgens een seizoen RCD Espanyol. Bij het kleine broertje van FC Barcelona maakte hij vorige jaargang in 34 duels twaalf goals. Genoeg voor Celta de Vigo om hem afge lopen zomer aan te trekken. De zorgen over z'n regelmatig voor fysieke beper kingen zorgende knie op de koop toene mend. Milosevic heeft een goede linkervoet, maar met rechts kan hij meerdan alleen gas geven in z'n auto. Knappe kopper ook. Goed in staat een aanval af te ron den, maar eveneens bedreven in de com binatie. Zo'n pure afmaker als pakweg Fillipo Inzaghi van AC Milan, is hij niet. Milosevic: „Ik zeg niet dat als ik scoor, ik goed gespeeld heb. Nee, ik wil goed spelen voor het team. Dan komen de goals vanzelf." Milosevic: „Na EURO 2000 (waar hij samen met Patrick Kluivert gedeeld top scorer werd, red.) wachtte ik op clubs uit de categorie AS Roma en Real Madrid CF. Maar na een week of zes drong het tot me door dat hun interesse niet tot een over gang zou leiden. Toen meldde Parma AC zich en was het in drie dagen rond. Ook omdat ze me met veel warmte benader den." Die overgang was te beschouwen als een oude belofte die werd ingelost: „Op m'n achttiende, ik speelde nog in Belgrado, was er al sprake van dat ik naar Parma zou gaan. Maar toen kwamen we er niet uiten viel de keuze op Aston Villa." Een Engelsman werd hij in drie seizoenen Birmingham nooit: „Aan de levensstijl daar heb ik me nooit volledig kunnen aanpassen. Op het veld ging het op zich best aardig. Ik scoorde 28 doelpunten, maar speelde wel ongeveer honderd wedstrijden in de Premier League. Voor een speler van begin twintig is dat waar devolle ervaring." Één van de redenen dat Milosevic zich in de spits bij Celta de Vigo lekker in z'n vel voelt, is het feit dat hij op zijn wenken bediend wordt door de geroutineerde aanvallende middenvelder Alexander Mostovoi. Die twee lijken af en toe via een telepathische verbinding met elkaar in contact te staan. De in Sint-Peters burg geboren Mostovoi is alweer 35 en dacht er vorig seizoen over om te stoppen. Vanwege de UEFA Cham pions League plakte hij er nog een jaartje aan vast. Zijn Russische jaren bracht hij door bij Spartak Moskou. Daarna speelde hij bij Benfica, het Franse Caen en RC Stras bourg. 1996 Was het jaar dat hij bij Celta de Vigo belandde. Hij haakte toen aan bij Valeri Karpin, met wie hij 'De Russische Connectie' vormde. Indien fit, speelt 'ie. De Tsaar is altijd wel goed voor vijf a tien goals en een berg assists per seizoen. Mostovoi beschikt over een onwaarschijnlijke balcontrole, die hem in staat stelt onder alle omstan digheden het overzicht te behouden. Zijn technisch grootmeesterschap weer houdt hem er niet van ontelbare meters op het middenveld te maken. In z'n jonge jaren was Mostovoi een ongeleid projectiel, dat moeite had met de autoriteit van trainers, bestuursleden en scheidsrechters. Met het vorderen der jaren werd hij rustiger. Heel af en toe laat hij zich nog gaan. In de return van de derde voorronde van de UEFA Cham pions League werd hij met twee gele kaarten van het veld gestuurd. Daaren tegen was Mostovoi wel degene die Celta de Vigo in de voorlaatste wedstrijd, thuis tegen Real Sociedad, met twee goals de voorronde van de UEFA Cham pions League inschoot. Een echte 'Nummer Tien' is hij, met alle voor- en nadelen van dien.Trainer Lotina neemt die nadelen op de koop toe. Mostovoi is tegenwoordig zelfs aan voerder. Een rol die hij met graagte aan vaardt. „Ik beschouw dit als een grote eer. Die verantwoordelijkheid doet me alleen maar goed. Een extra stimulans om er bij Celta alles uit te halen wat er in zit. En dat is veel. Meer dan de meeste mensen denken." Martin van Zaanen Savo Milosevic in actie tegen Club Brugge. woensdag 22 oktober AJAX - RC CELTA DE VIGO

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 22