De Sonck Show AJAX - CLUB BRUGGE KV 2-0 In de tweede poulewedstrijd van de UEFA Champions League was Club Brugge de tegenstander. In de uitverkochte Amsterdam ArenA boekte Aj'ax een heel belangrijke zege. Het werd z-o. Beide treffers kwamen op naam van Wesley Sonck. LhAiviPlÖNS LEAGUE mm ar- g? Ajax - Club Brugge KV 2-0 (1-0) TFRUr.RI IK 1 Wesley Sonck brengt Ajax op een 1-0 voorsprong. De ochtend na het spektakel in de Amsterdam ArenA werd hij in één van de Belgische kranten zelfs omschreven als 'De Messias'. Die vergelijking ging wellicht wat ver. Feit is wel dat Wesley Sonck een beslissende rol speelde in de confrontatie tussen de Nederlandse en Belgische voetbalgrootmachten. De aan valler, die opnieuw hangend vanaf de rechterkant speelde, opende al na elf minuten spelen de score. Een slim hakje van Zlatan Ibrahimovic zette hem alleen voor doelman Butina. Sonck rondde be kwaam af en legde de Belgische fans daarmee spontaan het zwijgen op. Daar voor hadden de Brugse fans hun verbale pijlen vooral op hem gericht. Na de sterke aanvangsfase, nam Ajax gas terug. Een te zachte terugspeelpass van Petri Pasanen werd door Bengt Saeternes opgepikt. De aanvaller om speelde Bogdan Lobont, maar zag zijn inzet door Julien Escudé van de lijn worden gehaald. Na de pauze was de eerste zet weer voor de gasten. Bij een scrimmage voor het doel, kon Lobont de bal ternauwer nood klemvast pakken, voordat Ivan Gvozdenovic kon scoren. Niet veel later besliste Wesley Sonck het duel. Op het randje van buitenspel werd hij aange speeld door Wesley Sneijder. Sonck nam de bal aan, sprintte richting strafschop gebied en plaatste de bal feilloos in de verre hoek, 2-0. Club Brugge was verslagen. Enige smet op de wedstrijd waren de vier gele kaarten voor Ajax-spelers. Maar, zo zei Ronald Koeman na afloop: „We speelden om te winnen en als je dan onderweg tegen een kaart oploopt, neem ik dat voor lief." Woensdag 1 oktober 2003 11. Sonck 1-0,54. Sonck 2-0 Scheidsrechter: Graham Barber (Eng) Toeschouwers: 49.371 Geel: Pasanen, Van der Vaart, De Jong, Soetaers (Ajax), Englebert (Club Brugge) Ajax: Lobont, Trabelsi, Pasanen, Escudé, Maxwell, Pienaar (60. De Jong), Galasek, Van der Vaart (76. Van Damme), Sonck, Ibrahimovic, Soeta ers (46. Sneijder) Club Brugge: Butina, De Cock, Simons, Rozehnal, Van Der Heyden, Clement, Englebert (64. Ceh), Corne lls, Gvozdenovic (79. Simic),Verheyen, Saeternes (86. Lange) woensdag 22 oktober ajax - RC CELTA DE VIGO

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 18