0 Ir,AST BEKENDE KLANK UITGEBALANCEERD CHAMPIONS LEAGUE. TE Twee gelijke spelen is geen slechte start in de UEFA Champions League. Het sterkt Lotina in het vertrouwen dat zijn team zeker niet kansloos is in de eerste ronde: „We zijn geen favoriet maar ik heb totaal niet het gevoel dat we voor iemand onder moeten doen." RC Celta de Vigo (van 23 augustus 1923) heeft in Nederland de afgelopen jaren een bekende klank gekregen. RKC Waal wijk-spits Rick Hoogendorp speelde er tijdens het seizoen 1999/2000 op uitleenbasis en vormde daar af en toe een aanvalsduo met ex-Ajacied Benni McCarthy. De vorige jaargang leende Ajax aanvaller Mido (nu bij Olympique de Marseille) nog uit aan Celta de Vigo. Op het podium van de UEFA Champions League is de club nog zo groen als gras. Het hoofdstuk 'Europese erelijst' in een boek over Celta de Vigo zou zelfs met een lege pagina kunnen worden afgedaan. Op de palmares in eigen land prijkt drie maal de winst van de nationale beker. Ondanks dat in Europa nog geen prijzen werden binnengehaald, timmeren de Caliciërs over de grenzen steeds nadruk kelijker aan de weg. In het seizoen 1998/1999 en de twee jaren daarna, reik ten ze in de UEFA Cup tot aan de kwart finale. Daarin werden ze uitgeschakeld door respectievelijk Olympique de Mars eille, RC Lens en FC Barcelona. Vorig jaar sneuvelden de Spanjaarden in de derde ronde tegen Celtic FC. Dat RC Celta de Vigo een serieuze kandi daat is om de eerste ronde in de UEFA Champions League te overleven, komt mede doordat de ploeg inmiddels over aardig wat spelers met internationale ervaring beschikt. Zo is de stuwende linksback/linkshalf Juanfran Spaans international en is Alexander Mostovoi (sinds 1996 bij Celta) bij de Russische nationale ploeg, Spartak Moskou en Benfica, meer dan gelouterd in inter nationale confrontaties. Dan is er ook nog spits Savo Milosevic, topscorer voor Joegoslavië op EURO 2000 en niet te vergeten de Argentijnse international Gustavo Lopez. In Celta de Vigo ontvangt Ajax vanavond een pittige tegenstander,die overeen uit gebalanceerde selectie beschikt. Echt zwakke plekken kent de ploeg uit Noordwest-Spanje niet. Pablo Cavallero (Argentinië) is bijvoorbeeld een goede lijnkeeper. Fraaie reflexen, sterk in de een-tegen-een-duels in z'n doelgebied. Maar... hoe verder hij van z'n goal belandt, hoe onzekerder hij wordt. Daar liggen kansen voor Ajax. Concurrent José Manuel Pinto is wat minder spectaculair, maar wel een stuk zekerder dan Cavallero. De twee doelmannen ontlopen elkaar niet veel; wie tegen Ajax de voorkeur krijgt, is nog niet helemaal zeker. Rechtsback Juan Velasco kun je om een Gevaarlijke klant: Juanfran Verdediger Velasco. boodschap sturen. Een taaie verdediger die ook op andere plekken in de defensie naadloos is in te passen. Hij komt ook graag mee op. Silvinho, linksback uit Bra zilië, stoomt, zoals zijn afkomst doet ver moeden, ook regelmatig langs de zijlijn mee naar voren. Fernando Caceres verstuurt vanuit het hart van de verdediging even gemakkelijk een lange pass als hij een spits on schadelijk maakt. Daarmee is hij goud waard voor z'n ploeg. Chileens interna tional Pablo Contreras is meer de klas sieke mandekker. Hij vervult zijn taak met verve en vakmanschap. Frans international Peter Luccin is een heetgebakerd mannetje. Hij verzamelde vorig seizoen liefst dertien gele en één rode kaart. José Ignacio, vanwege z'n pro vocerende gedrag jegens Andrés Men- doza van Club Brugge nog twee duels geschorst, of de Braziliaan Giovanella houden hem doorgaans gezelschap in dat sterke verdedigende blok op het middenveld.Zijn landgenoot Edu,rechts half of centrale middenvelder, duikt graag op in het vijandelijke strafschop gebied. Mostovoi is de man van de steek pass en de verrassende ingeving. De middenlinie is misschien wel het sterk ste deel van de ploeg. Linkshalf Gustavo Lopez beschikt over een gevoelige linkervoet waarmee hij, pendelend tussen middenveld en aan val, spits Savo Milosevic probeert te bereiken. Wanneer dat lukt, levert dat meestal direct groot gevaar op. Slaagt Ajax-rechtsback Hatem Trabelsi erin Lopez onschadelijk te maken, dan haalt hij een groot deel van de angel uit de aanval van Celta de Vigo. Martin van Zaanen woensdag 22 oktober AJAX - RC CELTA DE VIGO

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 13