ïfflSfflTsCHARt VERTROUWEN grote club, maar Ajax is dat óók. Ik speel en train keihard en doe net zo hard m'n best als alle andere spelers. Misschien hebben sommige voetballers er moeite mee als een transfer niet doorgaat. Mis schien dat die dan problemen maken op de training, maar zo ben ik niet. Ik ben een professional en lijd niet onder dit soort dingen. Ik vind het helemaal niet erg dat ik nog bij Ajax speel en zal ook dit seizoen weer m'n uiterste best doen." In zijn privé-leven kende Trabelsi zeven maanden geleden de heuglijke gebeur tenis van de geboorte van zijn zoon Adam. Een belangrijke verandering in het leven van de Tunesiër. „Ja, zo gaat dat. Als je lang samen bent, benjeopeen gegeven moment toe aan kinderen. Natuurlijk is het een belangrijke gebeur tenis en verandert er veel. Ik heb meer verantwoordelijkheid gekregen, er is nu iemand afhankelijk van me. Nee, hij kan nog niet lopen en ik weet nog niet of hij kan voetballen, haha." Ook bij het Tune sische nationale elftal vond voorTrabelsi een nieuwe ontwikkeling plaats. Hij werd gekozen tot tweede aanvoerder. „Dat betekent helemaal niets, als ik niet goed voetbal. De eerste aanvoerder is Khaled Badra.Hij speelt al tien jaar in het nationale elftal en daarom kan de trainer mij de band niet geven. Ik ben liever gewoon belangrijk voor het team en neem mijn verantwoordelijkheid, dan dat ik aanvoerder ben. Er zijn niet zoveel Tunesische spelers in het buitenland actief. Ik speel bij de grootste club van allen. Als enige Tunesiër speel ik in de UEFA Champions League. Doordat ik op dat niveau speel, kan ik misschien andere spelers meetrekken. Bovendien ben ik goede promotie voor Tunesië. Als mensen mij goed zien spelen, gaan ze misschien verder kijken en scouten in mijn geboorteland. We bereiden ons nu voor op de Africa Cup in eigen land. Het is belangrijk dat we goed spelen en onze fans iets laten zien. Tijdens het WK heb ben we met Tunesië niet goed gepres teerd, maar in een poule met Japan, Bel gië en Rusland konden we gewoon niet beter. Ik verwacht dat we in de Africa Cup in januari minimaal de kwartfinale halen.Tunesië kan de verrassing van het toernooi worden." Voor Ajax voorspelt Trabelsi een zwaar seizoen, hoewel hij wel verwacht dat Ajax kampioen wordt en goed presteert in de Champions League. „De druk is dit seizoen veel groter, mensen verwachten nu iets van ons. De situatie is niet het zelfde als vorig jaar. Daarnaast ben ik bang dat we het moeilijk krijgen als twee of drie belangrijke spelers gebles seerd raken. Momenteel gaat het goed. We staan eerste in de competitie en we hebben van Club Brugge gewonnen in de Champions League. Het begin van een seizoen is voor ieder team moeilijk. We moeten accepteren dat het nog niet helemaal zo loopt als het zou moeten, maar het gaat iedere wedstrijd beter. We hebben natuurlijk twee goede spelers moeten vervangen, maar daarvoor zijn prima voetballers teruggekomen, zoals Wesley Sonck, Julien Escudé en Zdenek Grygera. Tegen NAC speelden we niet goed, maar dat kwam misschien omdat de wedstrijd tegen AC Milan nog in onze benen zat. Daarna was Willem II, met alle respect, een makkelijke tegenstander voor ons. Het is onmogelijk om alle wed strijden in een seizoen goed te spelen en te winnen. Real Madrid, met al die grote spelers, heeft bijvoorbeeld verloren van Valencia. Het is normaal dat een ploeg twee of drie wedstrijden per jaar verliest. Neemt niet weg dat we dan nog gewoon kampioen kunnen worden en een goed resultaat kunnen behalen in de Cham pions League. Het vertrouwen begint te groeien en de laatste drie wedstrijden hebben we goed gespeeld. Ik hoop in de competitie op een beter resultaat dan vorig jaar. In de Champions League is het allerbelangrijkste dat we de eerste groepsronde overleven. Daarna zien we wel weerverder." Daan Schippers vrijdag 17 oktober AJAX - FC VOLENDAM

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9