'ER WORDT NU IETS VAN ONS VERWACHT' ^iWÏhSCHARE Het is eindelijk weer rustig rondom Hatem Trabelsi. Want er was de afgelopen periode weinig tijd om stoom af te blazen. De 26-jarige verdediger kreeg een kind, werd gekozen tot tweede aanvoerder van Tunesië en werd door diverse media in verband gebracht met een transfer naar Manchester United. Alle commotie veranderde echter niets aan het feit dat Trabelsi tot ieders tevredenheid ook dit seizoen nog gewoon in het roodwitte Ajax-shirt langs de lijn stoomt. ZOON ADAM maken." Enkele kleine blessures - aan knie en enkel - die hem aan het begin van dit seizoen teisterden, waren niet het gevolg van overbelasting.Toch kreeg Trabelsi - net als Steven Pienaar - van trainer Ronald Koeman enkele dagen vrijaf om op adem te komen. „Die kleine blessures horen bij het voetbal en kun nen gebeuren. Iedere speler heeft daar mee te maken. We trainen hard en ver richten veel fysieke arbeid." Dankzij zijn nooit aflatende inzet, kent de populari teit van Trabelsi onder de Ajax-suppor- ters nauwelijks grenzen. „Ik weet het, merkte het toen ik voor de website van Ajax de supportersvragen kreeg voorge legd. Dat waren er ontzettend veel. Ik mag de Ajax-fans graag,ze steunen Ajax in goede en slechte tijden. In binnen- en buitenland. Ze zijn kritisch, maar dat mogen supporters van een grote club ook zijn. Ik probeer altijd goed m'n best te doen voor de fans. Vooral voor hen hoop ik ook dat we dit seizoen kampioen worden en weer ver komen in de UEFA Champions League." Hatem Trabelsi vindt het helemaal niet erg dat hij dit seizoen bij Ajax speelt, zoals wel eens werd gesuggereerd. Abso luut niet zelfs, weerlegt de Tunesiër alle verhalen die over hem de ronde deden. Wekenlang was de verwachting dat Trabelsi, na Cristian Chivu en Andy van der Meyde, de derde basisspeler zou worden, die Amsterdam zou verlaten. Manchester United toonde naar verluidt serieuze interesse voor de rechtsback en zou hem zelfs al hebben ingeschreven voor de Champions League. „Ik heb Ajax gevraagd of ze open stonden voor een vertrek van mij. Dat was niet zo, nou, geen probleem. Ik maak me er helemaal niet druk om. Natuurlijk zou ik in de toe komst best bij een nog grotere club als Ajax willen spelen om nog meer Euro pese ervaring op te doen. Dat wil iedere speler, kijk maar naar Chivu en Van der Meyde. Er meldden zich twee grote clubs voor hen. Een overgang was belangrijk voor hun carrière, hun ervaring en hun toekomst. Manchester United fs een Zijn spel en concentratie - iets waar Tra belsi vaak bij zichzelf op hamert - heb ben niet geleden onder alle gebeurte nissen. Dit seizoen, misschien wel meer dan ooit, racet hij langs de lijn en pene treert hij het strafschopgebied om regel matig een medespeler in stelling te brengen. Hij is rechtsback, rechtshalf en rechtsbuiten tegelijk. „Vorig jaar heb ik twee wedstrijden rechtsbuiten gespeeld, toen Van der Meyde geschorst was. Dat was niet moeilijk, maar het is niet mijn positie. Als rechtsback kan ik van achter uit opkomen en beter het verschil vrijdag 17 oktober AJAX - FC VOLENDAM

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 7