KoDDOsitie behouden Ook na de lastige uitwedstrijd tegen FC Groningen voert Ajax de ranglijst in de Holland Casino Eredivisie aan. In een bij vlagen zeer harde wedstrijd hield Ajax het hoofd koel en won met 3-1. FC GRONINGEN - AJAXa^S FC Groningen - Ajax 1-3 (i-i) Het jonge elftal van Ajax verdient respect voor de professionele wijze waarop het stugge FC Groningen werd verslagen. Om 04.00 uur in de ochtend brandde de spelersbus van Ajax, die dichtbij de hotelkamers van de sla pende Ajacieden stond, in zijn geheel uit. Gelukkig werd iedereen op tijd gewekt door het door Tom Soetaers in werking gezette brandalarm. Er vonden geen persoonlijke ongelukken plaats. De totale waanzin van deze actie, vol gens de politie was sprake van brand stichting, is duidelijk. De abrupt afgebroken nachtrust ver stoorde de voorbereiding. Ronald Koe man polste iedere speler of deze deson danks in staat was de wedstrijd te spe len. Dat bleek het geval, waardoor Ajax in exact dezelfde formatie het veld betrad waarmee vier dagen eerder Club Brugge was verslagen. FC Groningen zocht tegen Ajax opzichtig de fysieke duels en was door het surplus aan lengte gevaarlijk bij standaard situaties. Na een half uur spelen duelleerden Paul Matthijs en Rafael van der Vaart op het scherp van de snede. Zlatan Ibrahimovic profiteerde optimaal van de afleidings- Mitea wordt uitgebreid gefeliciteerd met zijn mooie doelpunt. manoeuvre en knalde hard raak. De stand kwam daarmee op 1-1, omdat Arvid Smit tien minuten eerderdethuis- club op voorsprong had gezet. Na de pauze ging Ajax verbeten op jacht naar de overwinning. In de slotfase viel de bevrijdende tweede treffer. Wesley Sonck draaide zich, op aangeven van Ibrahimovic, goed vrij en scoorde. In de blessuretijd bepaalde de prima ingeval len Nicolae Mitea de eindstand op 3-1. Zondag 5 oktober 2003 21. Smit 1-0, 27. Ibrahimovic 1-1, 82. Sonck 1-2,90. Mitea 1-3 Geel: Kruiswijk (FC Groningen) Scheidsrechter: Haverkort Toeschouwers: 12.400 FC Groningen: Beukenkamp, Elshot, Vrede, Kruiswijk, Floren, Smit (63. Tuhuteru), Matthijs, Van Gessel (82. Drent), Landerl (77. De Witte), Salmon, Pinas Ajax: Lobont, Trabelsi, Pasanen, Escudé, Maxwell, Pienaar (75. De Jong), Galasek, Van der Vaart (88. Van Damme), Sonck, Ibrahimovic, Soetaers (67. Mitea) vrijdag 17 oktober AJAX-FC VOLENDAM

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 22