DE PROGNOSE VAN JOHN VAN DEN BROM Ajax - FC Volendam 4-1 (1-1) KAMPIOENSWEDSTRIJD AJAX-FC VOLENDAM (14 MEI 1995) „Ik denk dat het 3-0 wordt. Ik volg het voetbal nog steeds vrij goed en denk dat Ajax moeiteloos van Volendam moet kunnen winnen. Misschien zit ik nog aan de lage kant met mijn voorspelling." dus we hebben het wel behoorlijk gevierd." Twee seizoenen voetbalde John van den Brom bij Ajax en tweemaal werd hij kampioen. „En het mooie is dat ik allebei de kampioenswedstrijden heb gespeeld. Als je op de bank zit, hoor je er ook wel bij, maar het is toch anders." Van den Brom was zeer belangrijk voor Ajax in de slotfase van het seizoen i994/'95, waarin hij de winnende treffers maakte tegen Vitesse, NEC en FC Utrecht. Op die manier had Van den Brom toch nog een niet gering aandeel in de landstitel. „Laatst zag ik de statistieken en daaruit bleek dat ik toch nog 47 wedstrijden heb gespeeld in die twee jaar. Daar heb ik dan toch een heel goed gevoel over, want het was een geweldige selectie. Destijds bij Ajax was het zo'n fantastisch groeps gebeuren, het team deed zoveel dingen samen. En de onderlinge verhoudingen werden perfect aangevoeld door de technische staf." Tegenwoordig is John van den Brom trai ner van hoofdklasser Bennekom - waar oud-Ajacieden Peter van Vossen en Arno Splinter spelen - en doet hij scouting voor De Graafschap. „Maar mijn ambitie is om verder te gaan in het trainersvak, daar richt ik mijn pijlen op."Overzijn tijd in Amsterdam zegt hij: „Mijn periode bij Ajax is sportief gezien de succesvolste uit mijn carrière (Van den Brom speelde ook voor Vitesse, Istanbulspor en De Graaf schap, red.). Ik heb veel vrienden aan die tijd overgehouden, zo spreek ik nog regelmatig met Fred Grim, Mare Over- mars, de broertjes De Boer, Sonny Silooy en Peter van Vossen. Het leuke is, dat het gelijk gezellig is wanneer we elkaar zien. Daarom wil ik nogmaals het belang van het groepsgebeuren in die tijd bena drukken." Daan Schippers Patrick Kluivert in actie tijdens de kampioens wedstrijd. Zondag 14 mei 1995 19. Frank de Boer 1-0,27. Stefanovic 1-1, 48. Blind 2-1,67. Ronald de Boer 3-1,82. Litmanen 4-1 Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 42.000 Opstelling Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Van den Brom, Frank de Boer; Seedorf, Litmanen, Davids (67. Klui vert); Finidi, Ronald de Boer,Overmars (55. Kanu) Opstelling FC Volendam: Zoetebier; Ooijer (82. Kromheer), Binken, Mole naar, Hermans; Steur, Wasiman, Wilson; Vukov (82. Obdam), Stefano vic, Smeets „4-1", herinnert John van den Brom zich direct wanneer hij terugdenkt aan de kampioenswedstrijd van het seizoen 1994/1995. Een titel met een bijzonder randje. Niet alleen omdat het de 25ste landstitel in 95 jaar was, maar ook omdat het kampioenschap zonder nederlaag werd behaald. Roda JC werd tweede met een puntenaantal waarmee normaal gesproken iedere club kampioen zou worden. Van den Brom schrijft het succes van Ajax uit die tijd toe aan de fantas tische groep. „Natuurlijk wilde ik liever altijd spelen, maar van dit elftal kon ik ook genieten als ik op de bank zat. Als er iemand uitviel,omdat hij rust kreeg ofzo, dan werd er gewoon een ander ingezet. Daar moesten de jongens die op de bank zaten, zich op richten. Als een team zo sterk is, ben je niet blij als je niet in de basis staat, maar kan je het wel begrijpen." Terugdenkend aan het duel tegen FC Volendam, weet Van den Brom nog dat Ajax eerst op voorsprong kwam door Frank de Boer, terwijl FC Volendam voor rust gelijk maakte via Dejan Stefanovic. „Ik weet nog dat ik'op 4'speelde, zoals al die posities toen allemaal genummerd waren. Of Stefanovic m'n directe tegen stander was herinner ik me niet meer. In de tweede helft lieten we alleen nog maar gallery play zien en waren we naar het kampioensfeest aan het toewerken. Het Olympisch Stadion zat destijds helemaal vol, het was echt genieten van de feestvreugde en de ereronde zonder dat er supporters op het veld kwamen. Vervolgens gingen we naar het Leidse- plein, waarna we in De Meer een beslo ten feest hadden. Er zat natuurlijk behoorlijk wat tijd tussen de kam pioenswedstrijd en de Champions- Leaguefinale die er aan zat te komen, vrijdag 17 oktober AJAX-FC VOLENDAM

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 18