COLLECTIEF Sander Zeldenrijk 13 werkgever Ajax op het programma. Het is dat de KNVB besloot Kras na zijn rode kaart in het bekerduel tegen Argon maar voor twee duels te schorsen, anders had hij vanavond niet eens mogen spelen. Nu is hij in ieder geval speelgerechtigd. Maken Kras en consorten eigenlijk een kans tegen Ajax? „Wij winnen gewoon inde ArenA, dat is simpel. Nee, we hebben ingecalculeerd dat we dit duel verliezen. Dit zijn ook niet de wedstrijden waarin we onze punten moeten halen, maar uiteraard knokken we wel voor een goed resultaat." Volgens Kras staat FC Volendam verdedi gend goed, met Gijs Luirink en hijzelf centraal. „Op het middenveld hebben we in Maurice Buijseen zeertechnische spe ler en Eddy Putter is een spits die de bal goed kan vasthouden. Sinds zijn komst, is het voetballend voor ons een stuk mak kelijker geworden. Als collectief moeten we profiteren van de onderschatting bij onze tegenstanders. Gebrek aan ervaring blijft voorlopig ons zwakke punt." De kans is aanwezig dat Kras vanavond opZlatan Ibrahimovic speelt. Hoe gaat de Volendammer de 'Zweed-in-vorm' aan pakken? „Zlatan zit in de knip, maak je daarover maar geen zorgen", lacht Kras. Henk Wisman verbijt zich op de bank. Je moet hem kort dekken. Hij is erg sterk met zijn lichaam, maar ik kan ook redelijk op mijn benen blijven staan hoor." De nuchtere Volendammer heeft overi gens niet het gevoel dat hij zichzelf van avond extra moet bewijzen. „Nee, hoe wel het een speciale wedstrijd is, want ik ken 'die gasten' allemaal. Mezelf bewij zen doe ik in die andere wedstrijden ook wel. Niet alleen vanavond." De wedstrijd van...Arie Obdam In het seizoen i993/'94 speelden Ajax en FC Volendam twee keer in Amsterdam. Het eerste duel won Ajax eenvoudig in De Meer: 3-1. De uitwedstrijd vond, vanwege een verbouwing van het FC Volendam-stadion, plaats in het voor Ajax vertrouwde Olympisch Stadion. Opmerkelijk genoeg leverde dat Ajax geen voordeel op. In een krankzinnig duel was de uitploeg opper machtig, maar ging FC Volendam met de volle winst aan de haal. Ajax kwam voor het eerst dat seizoen niet tot scoren. Match winnaar Arie Obdam blikt terug. „Ik kan me nog herinneren dat Feyenoord en PSV protesteerden omdat Ajax feitelijk een extra thuiswedstrijd speelde. Wij namen echter heel wat publiek mee.Tijdens de wedstrijd stonden we verschrikkelijk onder druk. Op een gegeven moment kreeg ik een dieptepass van André Wasiman die ik aannam met links. Op snelheid passeerde ik Sonny Silooy, haalde de ach terlijn en gaf voor. De bal leek voorlangs te gaan, maar Ivica Vukovdookop bij de tweede paal. Hij raakte de bal verkeerd waar doordie weer voor mijn voeten kwam en tien minuten voor rust kon ik alsnog scoren. Een onverdiende overwinning."Obdam (30), momenteel voetballend voor de Zouaven (de eerste club van Frank en Ronald de Boer), hoopt dat Ajax vanavond niet snel scoort. „Als dat gebeurt, weet je niet waar het eindigt. Komt Ajax echter moeilijk tot scoren, dan gaan ze iets forceren en heeft FC Volendam een kans. Dat overkwam ons destijds ook." De Ajax-roots van Henk Wisman Trainer Henk Wisman is een geboren en getogen Amsterdammer. Hij zag het levenslicht in de hoofdstad op 19 mei 1957.Tien jaar later begon hij zijn carrière bij Ajax, waar hij van 1967 tot 1975 moeiteloos de jeugdopleiding doorliep. „Ik ben begonnen bij de pupillen. Tijdens een proefwedstrijd werden ervan de vijfhonderd jongentjes tien uitgekozen en daartoe behoorde ik ook. Ik trainde onder wijlen Karei Kamlag. Later speelde ik onder Han Grijzenhout, Bobby Haarms en Jan van Daal. Ik speelde op het middenveld of als rechtsback. Op een gegeven moment kon ik een contract tekenen, voor vijfduizend gulden per jaar. ik voetbalde in de UEFA-jeugd en kwam uit voor alle vertegenwoordigende elftallen. Ik behoorde tot de top van Nederland maar wilde echter ook fysiotherapie studeren.Toen heb ik heel eigenwijs mijn contract geweigerd en gekozen voor FC Amster dam, omdat dat makkelijker te combineren was met mijn studie." Wisman denkt nog altijd met een fijn gevoel terug aan zijn Ajax-periode.„Het was natuurlijk een prachtige tijd. Nog op Voor land, hè! Met dat houten bruggetje, de slootjes, houten kleedkamers en de velden voor de kantine." Over de wedstrijd van vanavond is hij duidelijk: „Er mag van FC Volendam niette veel verwacht worden. We hebben een begro tingdie vele malen kleiner is dan die van Ajax. Ik zal nooit een nederlaag incalculeren, maar ik hoop dat we de schade beperkt kunnen houden. We gaan in ieder geval compact spelen. We leren nog iedere dag. De vraag is alleen wanneer er een kink in de kabel komt en de progressie stagneert. Maar dat weet niemand." vrijdag 17 oktober AJAX-FC VOLENDAM

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 13