Vandaag in het Oosterpark Ajax werd opgericht op 18 maart 1900. De rood-witten maakten in 1911 hun debuut in de hoogste Neder landse klasse. Vanaf het eerste landskam pioenschap in 1918, spelen de Amster dammers onafgebro ken in de eredivisie. De club kende met name in de jaren zeventig en negentig glorietijden waarbij vele Europese prijzen werden gewonnen. Daarnaast kwam ook de wereldbeker twee maal naar de hoofd stad. In de Neder landse competitie eindigde Ajax van 1966 tot 1998 stan daard in de top-3. Enige uitzondering vormde een vierde plaats in 1996/1997. Vorig seizoen bereik te het team van Koe man de tweede plaats, net achter kampioen PSV. Roosendaal slechts zeer nipt te winnen en was er in Breda een ver diend verlies. "Ontluisterend, onthutsend en pijnlijk," zo was de reactie van trainer Koeman op de eerste nederlaag. "We hebben ver onder de maat gespeeld en mogen blij zijn dat de score niet ver der is opgelopen." Harde woorden van de oud-Groninger die de uit werking niet hebben gemist. Want na de 6-0 op Willem II werd afge lopen woensdag ook gewonnen in de Champions League. Club Brugge werd in de ArenA met 2-0 verslagen. Internationals En dus mogen we de vraag stellen waartoe Ajax vanmiddag in staat is in het Groningse Oosterpark. Hebben Koeman en zijn kornuiten de stijgende lijn definitief in handen of weet FC Groningen voor de zes tiende maal op rij ongeslagen te blijven. Dit tegen een team met gro te namen, een surplus aan kwaliteit en een reeks aan internationals. Niet voor niets telt de Amsterdamse selectie maar liefst veertien nationaliteiten en wordt doorgaans gespeeld met een elftal waarbij de Nederlandse inbreng op één hand is te tellen. Geen gemakkelijke opgave dus voor de mannen van Jans, die zich echter weten gesteund door een vol stadion. Het groenwitte legioen is er klaar voor. Vol achter de ploeg en uiteraard met een gezonde dosis vertrouwen. Zeker nadat vorige week zondag door de 0-0 tegen Roda JC sinds lange tijd weer eens een punt mocht worden bijgeschreven op vreemde bodem. Een mooie opmaat naar de strijd van vandaag. Een onvervalste kraker waarin FC Groningen alles uit de kast zal moeten halen voor de drie punten. Het wordt een strijd, het wordt knokken, het wordt boeiend. Stad en Ommeland staan op scherp, het woord is aan de spelers. Veel plezier bij FC Groningen - Ajax.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 7