Ajax Vandaag in het Oosterpark I Behoudt FC Groningen de ongeslagen status in het Oosterpark. Die vraag staat vandaag meer dan ooit centraal in het uitverkochte bastion aan de Zaagmuldersweg. Want maar liefst vijftien wedstrijden op rij is de FC in eigen huis ongesla gen. Een periode van elf maanden waarin geen enkele tegenstander wist te winnen. Vanmiddag zal blijken of groenwit de reeks in stand houdt. Want vandaag in het Oosterpark: Ajax. Ajax Opgericht 18 maart 1900 Landskampioen 28 keer Bekerwinnaar 15 keer JC Schaal 4 keer Europa Cup's 4x EC I, 1x EC II, lx UEFA Cup, 3x Supercup, 2x Wereldbeker Stadion Amsterdam ArenA Capaciteit 51.342 plaatsen Trainer/coach Ronald Koeman Hoofdsponsor ABN Amro Internetsite www.ajax.nl Weet u wanneer FC Groningen voor het laatst verloor in het eigen Oosterpark? "Natuurlijk," zullen de kenners onder u zeggen. "3 november 2002, de wedstrijd tegen Feyenoord, uitslag: 0-2." Inderdaad, dat was de laatste thuisnederlaag van FC Gronin gen. En vanaf die dag geldt het Oosterpark als een 'onneembare veste'. Een lijn die dit seizoen is doorgetrokken, getuige de winst op NAC Breda en AD0 Den Haag en de 1-1 tegen FC Utrecht. Het zijn prachtige cijfers voor de mannen van Ron Jans, die vanaf half drie echter bijzonder fors aan de bak mogen. Zeker omdat Ajax vandaag te gast is het Oosterpark. En dat mag met recht een oppo nent van formaat worden genoemd. Want niet voor niets gelden de Amsterdammers als de koploper van de Holland Casino Eredivisie. FC Groningen is terug te vinden op de tiende positie. Resultaten Evenals de FC speelde ook Ajax inmiddels zes duels. En waar bij Groningen de puntenteller op acht staat, is die van de rood-witten inmiddels opgelopen naar vijftien. De formatie van trainer Koeman startte het seizoen met zeges op Vitesse, RBC, Zwolle en RKC Waalwijk en ging daarna met 4-2 onderuit bij NAC Breda. Een ver lies dat afgelopen zondag echter werd rechtgezet met de eclatante 6-0 winst op Willem II. Door dit resultaat nestelden de hoofdstede lingen zich ook meteen aan de kop van het productiviteitsklasse- ment. Want met zestien gemaakte treffers is Ajax tot dusver de meest scorende ploeg in de HC Eredivisie. Topschutter bij de Amsterdammers is Zlatan Ibrahimovic, hij schoot al driemaal raak. Uitwedstrijden Ondanks de prima seizoensstart lijken de Amsterdammers echter nog niette beschikken over de echte topvorm. Een gegeven dat zeker geldt in uitwedstrijden. Zo wist de ploeg in Arnhem en

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 4