"D; "We gaan Ajax aanpakken!" De balans van Ron Jans Uitgave; FC RONINGEN FC Groningen Media Postbus 1080 9701 BB Groningen T. 050-5878762 Grafische vormgeving: Kijf&Witte - Leek T. 0594-513890 Druk: Scholma Druk - Bedum T. 050-3013636 Redactie: FC Groningen Media Fotografie: Fotopersburo Jan Kanning T. 06-51837168 Acquisitie: FC Groningen Media FC Groningen BV Postbus 1399 9701 BJ Groningen tel. 050-5878787 info@fcgroningen.nl www.fcgroningen.nl Opgericht 16 juni 1971 Stadion: Oosterpark Stadion Capaciteit: 12.400 plaatsen Clubkleuren: groen-wit FC GRONINGEN AJAX zondag 5 oktober 14.30 uur Het punt dat afgelopen zondag werd meegenomen uit Kerkrade, was een echt winstpunt. Beide ploe gen kregen één grote kans en benutten die niet. De terugreis was gevoelsmatig een stuk korter dan die bij een nederlaag zou zijn geweest. Vandaag is de FC weer terug op de basis en komt koploper Ajax op bezoek. Gaat Groningen stunten? I at weetje maar nooit. Maar één ding is zeker: we gaan ze gewoon aanpakken," zo start trai ner Ron Jans zijn vooruitblik op de wedstrijd tegen de Amsterdammers. "En waarom ook niet. Ajax kent voor ons geen geheimen, ze staan zoveel in de publiciteit. Het is duidelijk dat wij kwalitatief de mindere zijn. Dat zullen we moeten compenseren door duels te winnen en kracht en mentaliteit te tonen. Daar moeten we de winst gaan halen. Ook al omdat ze een Champions League-wedstrijd in de benen hebben en er binnen de selectie wat kleine blessures zijn. Op welke manier we te werk moeten gaan, heeft NAC twee weken geleden laten zien. En hoe het niet moet, zag je bij Willem II. Zij toonden teveel respect. De spelers hebben van mij afgelopen woensdag als 'huiswerk' naar de wedstrijd Ajax-Club Brugge moeten kijken. Dit om te zien waar de zwakke plekken liggen en met speciale aandacht voor de individuele tegenstanders. Daarbij komt dat na zo'n beladen wedstrijd er altijd een mentale en fysieke omschakeling is. Dat zag je ook na de goede wedstrijd die Ajax tegen Milan speelde en het vervolg tegen NAC. Of we ons gaan aanpassen aan Ajax? Dat vind ik altijd zo negatief klin ken. Je kijkt gewoon naar kwaliteiten en zwakke punten van de tegen stander om te zorgen dat de kans het grootst is datje de wedstrijd wint. Of wij ons net als NAC vooral richten op het uitschakelen van Galasek, zul je vanmiddag zien. Afgelopen zondag moest ik al in de eerste helft een aanpassing doen, maar ook Roda was verrast door een vooruitge schoven Van Gessel. Dat is het tactische spel. Overigens zijn we weer op een geweldige manier gesteund door de supporters. De spelers zeiden na afloop ook 'fantastisch, hél'. Het is gewoon heerlijk en eindelijk werden ze eens beloond met een punt. Hopelijk zullen er vanaf Twente-uit nog vele punten volgen. Maar daarzijn we vandaag uiteraard niet mee bezig. Vandaag telt: Ajax. Je merkt aan iedereen dat ze er zin in hebben. We hebben alles te winnen. Verliezen mag alleen als we alles hebben gegeven en Ajax hebben gedwongen tot het uiterste!"

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 3