"We moeten het samen doen" De drive van Kurt Elshot Vorig seizoen werd hij door de supporters van FC Groningen uitgeroepen tot Speler van het Jaar. De ultieme bekroning voor een ijzersterke competitie van de publiekslieveling van het Oosterpark. Een echte Stadjer, hard, scherp en tot het uiterste gebrand om te presteren met zijn FC. En zeker vandaag in de strijd tegen Ajax. Kurt Elshot, rechtsback van FC Groningen: "Als het eerste fluitsignaal klinkt, sta ik er." Pas 26 jaar en toch al 188 wedstrijden in het Nederlandse betaalde voetbal. Er zijn wellicht niet veel spelers die dat kunnen zeggen. Echter wel Kurt Elshot, de back die dit seizoen opnieuw een zekerheidje is in de elf van Ron Jans. Verdedigend niet te kloppen, aanvallend regelmatig voor gevaar zorgend en altijd strijdend tot het einde. "Maar da's normaal," zo vindt Kurt. "Alleen al voor onze supporters zijn we verplicht om in ieder duel het uiterste te geven." Puntje En zo is het, want juist die instelling is dit seizoen onmiskenbaar het sterke punt van FC Groningen. Zowel in de eerste wedstrijd tegen NAC Breda als afgelopen zondag tegen Roda JC. Een duel waarin de FC sinds lange tijd weer eens een punt pakte op vreemde bodem. "Nou, dat was inderdaad al even geleden," zo beaamt Elshot. "De laatste maal was uit bij Vitesse. Dan heb je het over april, dus het mocht ook wel weer eens. 0-0 bij Roda is dan niet verkeerd, hoewel er misschien iets meer in had geze ten. De kansen waren er. Maar goed, als je de hele wedstrijd bekijkt, was een gelijkspel denk ik terecht. Daar moeten we tevreden zijn. Ook al omdat Roda normaal gesproken toch een subtopper is wij de laatste jaren niet al te best hebben gepres teerd in Kerkrade." Ingespeeld Elshot is dus tevreden over het resultaat in de laatste wedstrijd. En dat geldt eigelijk ook voor de prestaties in dit seizoen. "Zeker, we mogen niet klagen, al hadden we uit de eerste drie duels

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 15