in Milaan mmmêmmm AC MILAN - AJAX 1-0 CHAMPiONS Ajax leek tot de 67ste minuut hard op weg een vurig gewenst punt uit het Milanese vuur te slepen. Zonder echt in gevaar te zijn geweest, sloeg het levensgevaarlijke koppel Shevchenko/inzaghi toen keihard toe en maakte de zo gevreesde goal. Het bleek inderdaad de enige van de wedstrijd te zijn. AC Milan - Ajax 1-0 (0-0) TF R HCI FSI IK LEAGUE, Tot dat moment bleef Ajax ogenschijnlijk eenvoudig overeind. Natuurlijk, AC Milan had meer balbezit. En ja, ze hadden ook net wat meer kansen afgedwongen. Maar als er een ploeg had kunnen scoren, was Ajax het wel. In de eerste helft drong Hatem Trabelsi op de hem bekende wijze diep door in het vijandelijke strafschop gebied. In plaats van terug te leggen, ging hij voor eigen succes. Zonder resultaat. Trabelsi, die net op tijd fit was, verscheen weer eens in de basisopstelling. Het cen trale duo Abubakari Yakubu/Julien Escudé werd achterin bijgestaan door Petri Pasanen. De Fin fungeerde als extra slot op de deur.Tomas Galasek en Steven Pienaar moesten op het middenveld Rafael van der Vaart ondersteunen in zijn pogingen contact te maken met de twee spitsen. Van der Vaart was tien minuten voor de solo van Trabelsi al dicht bij een treffer. Zijn vrije trap schampte de boven kant van de lat. Bij de start van het tweede bedrijf bleek dat Ajax niet meer zo eenvoudig in staat was om AC Milan bij de goal weg te hou den. De thuisploeg voerde de druk op. Omdat de ploeg in balbezit altijd meer kans heeft op een treffer, zo redeneert men althans in Nederland, kon de goal niet uitblijven. Na een individuele actie van Inzaghi kwam de bal bij Shevchenko terecht. De Oekraïner draaide knap weg bij Escudé en haalde hard uit. Lobont kon de bal alleen maar keren waarna de doorgelopen Inzaghi er als de kippen bij was om te scoren. Het vooraf door Koeman zo voor gewaarschuwde doem scenario kwam uit. AC Milan zakte terug. De Ajax-trainer reageerde en bracht twee frisse vleugelaanvallers in de ploeg. Het mocht niet meer baten. Van der Vaart kreeg in de slotseconde nog een dot van een kans. De Braziliaanse doel man Dida redde echter magnifiek op de van dichtbij ingeschoten bal. Het bleek de laatste mogelijkheid van Ajax om nog een puntje te veroveren. Van der Vaart controleert de bal, Cennaro Gattuso kijkt toe. Dinsdag 16 september 2003 67. Inzaghi 1-0 Scheidsrechter: Michel (Slo) Toeschouwers: 55.000 Geel: Van der Vaart, Ibrahimovic, Escudé (Ajax) Rood: Gattuso (AC Milan) AC Milan: Dida, Cafu, Nesta, Maldini, Costacurta (33. Laursen), Gattuso, Pirlo, Kaka, Seedorf (64. Serginho), Shevchenko, Inzaghi (76. Ambrosini) Ajax: Lobont,Trabelsi, Yakubu, Pasa nen, Escudé (70.Soetaers), Maxwell, Galasek, Pienaar (80. Sikora), Van der Vaart, Ibrahimovic, Sonck (54. Sneijder) Wesley Sonck ver liest een kopduel van Paolo Maldini. woensdag i oktober pAJAX - CLUB BRUGGE KV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 18