VOORUITDENKEN DOM CHAMPIONS TE r.AST OTROËN Linksbuiten Andres Mendoza slalomt door de Spaanse defensie. De Peruaan werd later uit het veld gestuurd en is er daarom vanavond niet bij. i992/'93 was de eerste keer dat Club Brugge aan de UEFA Champions League deelnam. Vorig seizoen gebeurde dat voor de tweede maal. Beide keren verliep de Europese campagne teleurstellend. Binnen de club heerst nu wel de stie keme hoop dat Club Brugge de eerste ronde zal overleven. Volgens trainer Trond Sollied zijn de verhoudingen in Groep H duidelijk: „AC Milan wordt nummer één. Wie de vorige editie won en sindsdien zijn selectie intact zag blijven, is nu weer de grote favoriet. Daarachter hebben Ajax, Celta de Vigo en wij even veel kans om tweede te worden. Dat baseer ik mede op het feit dat wij ons alledrie niet rechtstreeks hebben geplaatsten beslissingswedstrijden moes ten spelen om tot het hoofdtoernooi te worden toegelaten. Al betwijfel ik of wij bijvoorbeeld, net als Celta, in staat zouden zijn om in de Spaanse competitie als vierde te eindigen. Maar laat ik het zo zeggen: als we in deze poule vierde worden, zal ik zeer teleurgesteld zijn. Derde, daar zou ik tevre den mee zijn en als tweede finishen; dat zal ik als een topprestatie beschouwen." „Voor de rest maak ik me niet al teveel illu sies. Anno 2003 wordt de sterkte van de club door de begroting bepaald en we weten allemaal dat het grote geld niet meer in België te vinden is. In de jaren zeventig heeft Club Brugge mooie Euro pese avonturen beleefd, het zou heel mooi zijn als we dat nog een keer mogen herha len. Maar ik realiseer me dat dat heel moei lijk wordt. Wat ik ook weet: de enige manier om zoiets voor elkaar te krijgen, is lef te tonen. Van onze eigen kracht uitgaan." Sollied (een serieuze kandidaat om bondscoach van Noorwegen te worden) is er overtuigend in geslaagd z'n stempel op Club Brugge te drukken. Dat dat de West-Vlaamse club bevalt, blijkt wel uit het feit dat de 44-jarige Sollied er alweer in z'n vierdejaar zit. Voor hij de Brugge lingen ging trainen, had hij het zo'n 35 kilometer verderop gelegen AA Gent onder z'n hoede. Het trainersvak leerde hij bij Rosenborg BK, waar hij eerst speler en later assistent-trainer was. De belangrijkste kenmerken van het spel van Club Brugge, dat vorig jaar met een straatlengte voorsprong kampioen werd, komen sterk overeen met die van Rosenborg BK, dat het de Europese top clubs in de UEFA Champions League af en toe zo lastig maakt. Vier verdedigers die in de zone spelen, een verdedigende middenvelder daar vlak voor,een aanvallend ingestelde rechts-en linkshalf en drie spitsen die veelvuldig gaten trekken en van positie wisselen. 'Breien', daar houdt Club Brugge niet van; doorgaans wordt geprobeerd de spitsen zo snel mogelijk te bereiken en worden de verdedigers van de tegenpartij door mid del van forechecking opgejaagd. Aan de ene kant wordt de speelwijze in België soms als'machinaal'omschreven, aan de andere kant is de Engels aan doende stijl wat de Brugse voetballief hebber sinds jaar en dag het liefst ziet. Mouwen opstropen en gaan,gaan, gaan, dat was al de opvatting in het oude, tot 1975 bespeelde stadion De Klokke, waar de sterk aanwakkerende zeewind de thuisploeg vaak steunde in haar offen sieve dadendrang. Niet voor niets sym- patiseren veel Brugge-supporters met Feyenoord en rolt het 'Hand In Hand Kameraden' regelmatig van de tribunes van het Jan Breydelstadion. Daarbij komt dat de aanpak van Sollied aantoonbaar succes oplevert. Sinds zijn komst behaalde Club Brugge een lands titel, een nationale beker,twee Belgische Super Cups en twee kwalificaties voor het miljoenenbal dat UEFA Champions League heet. Sollied: „Ik realiseer me dat goed spelen op dit niveau alleen, niet genoeg is. In internationale topwedstrijden heb je ook een beetje geluk nodig. Maar daar kun je ook naar op zoek gaan, hè. En dat doen wij, want we spelen iedere wed strijd, uit of thuis, voor de drie punten." Door een domme rode kaart in het in 1-1 geëindigde openingsduel tegen Celta de Vigo (hij gooide de bal naar de provoce rende José Ignacio die met graagte naar de grond ging) zal de 24-jarige Peruaanse linkerspits Andrés Mendoza ertegen Ajax niet bij zijn. Daar mag de thuisclub zich over verheugen, want die dekselse Men doza is een even onberekenbare als doel treffende goalgetter. Hij was het ook die Club Brugge ten koste van Borussia Dort mund het hoofdtoernooi van de UEFA Champions League inschoot. Dat spits Sandy Martens - hij werd er tegen Celta de Vigo eveneens uitgestuurd - er niet bij is, zal door Club Brugge minder moeilijk op te vangen zijn. Verder blijft het voorde mannen van Koeman uitkijken voor de rushes vanaf rechts van Gert Verheyen en de creatieve ingevingen van rechtshalf Alin Stoica en linkshalf Nastja Ceh. Martin van Zaanen LE/ Europese mijlpalen Al stond het nog nooit met een Europese beker in de handen, Club Brugge torst toch een rijk inter nationaal verleden met zich mee. Met de late 1-1 van Bengt Saeternes tegen Celta de Vigo, in de eerste ronde van de UEFA Champions League, scoorden de Bruggelingen alweer hun 300ste Europese goal. Een overzicht van de mijlpalen: Doelpunt 1:27 september 1967. Jaarbeursstedenbeker. Sporting Lissabon - Club Brugge: 2-1 (2-1 Raoul Lambert). Doelpunt 50:7 november 1973. Europa Cupi. FC Basel - Club Brugge: 6-4 (3-3 Raoul Lambert). Doelpunt 100:16 september 1981. UEFA Cup. Sparta Moskou - Club Brugge: 3-1 (1-1 Jan Sörensen). Doelpunt 150:19 september 1990. Europa Cup 1. Lilleström - Club Brugge: 1-1 (0-1 Lorenzo Staelens) Doelpunt 200:12 augustus 1997. UEFA Cup. HIT Gorica - Club Brugge: 3-5 (0-3 Lorenzo Staelens). Doelpunt 250:28 september 2000. UEFA Cup. Apoel Nicosia - Club Brugge: 0-1 (0-1 Andres Mendoza) Doelpunt 300:16 september 2003. UEFA Champions League.Club Brugge - Celta de Vigo:M (1-1 Bengt Saeternes). woensdag 1 oktober AJAX - CLUB BRUGGE KV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 13