ISHBslhare ENTHOUSIAST verzekerde me gelijk dat het niet waar was", aldus Wamberto. „Ik wil zelf ook helemaal niet weg uit Amsterdam. Ik heb het naar m'n zin hier, heb veel vrien den en twee van m'n kinderen spelen in de jeugd van Ajax. En als ik weg zou gaan, dan was het zeker niet naar een Nederlandse club. Ik zou nooit tegen Ajax kunnen spelen. Zelfs als ik bij een andere Nederlandse club elke week aan spelen toe zou komen, zou ik het niet willen. Ik zit nu vijfjaar bij Ajax, m'n hart zal hier altijd blijven liggen." Samen met Jari Litmanen is Wamberto de enige van de huidige selectie die zich lid van de Club van 100 (meer dan hon derd competitiewedstrijden voor Ajax) mag noemen. Zijn ruime ervaring zou de reden geweest kunnen zijn, dat Koeman hem graag bij de selectie hield. Zoveel 'oudere' spelers kent de huidige selectie niet. „Het is belangrijk voor een groep dat er een paar ervaren spelers bij zit ten", legt de Braziliaan uit.„Ik ben inmid dels 13 jaar professional, heb gespeeld voor Seraing, Standard Luik en Ajax. Daarom praat ik veel met die jonge spe lers, vertel ze dat ze alles uit hun carrière moeten halen. Ik heb Maxwell gesteund in de periode dat hij zijn broer verloor en toen hij hier zat zonder zijn familie. Ik kan spelers als Trabelsi en Escudé helpen omdat ik net als zij Frans spreek, maar ook iemand als Pienaar steun ik af en toe." Twee van de drie zoontjes van Wamberto spelen op De Toekomst in de jeugdoplei ding van Ajax. De 13-jarige Danilo is inmiddels actief in de Dl en de achtjarige Wanderson speelt in de Ei. Beide jongens zijn zo vernederlandst, dat Wamberto er wel twee keer over zal nadenken om naar een ander land te vertrekken. „Zij hebben veel vriendjes hier en voelen zich meer Nederlander dan Braziliaan. Ikzelf ben inmiddels half Nederlander, half Brazili aan.Zij zijn bijna honderd procent Neder lands. Danilo is zelfs gevraagd om voor een vertegenwoordigend Nederlands jeugdelftal te gaan spelen. Het wachten is op een Nederlands paspoort." Ondanks de weinige speeltijd die hij krijgt, is er geen spoortje negativisme te herkennen bij Wamberto Jesus de Sousa Campos, die het team altijd boven alles stelt en ook de trainer niets verwijt. „Natuurlijk ben ik niet boos op de trainer, hij stelt in zijn ogen het beste elftal op. Als Ajax maar wint, dan ben ik blij. Ja, ook als ikzelf op de bank zit. Zelfs als ik naar de tribune verwezen word, ga ik altijd kij ken. Het belangrijkste is dat het team goed presteert. We moeten scherp zijn en geconcentreerd blijven, dan denk ik dat we het dit seizoen beter kunnen doen dan vorig seizoen. Dat hebben we kunnen zien tegen AC Milan. We moeten voor het kampioenschap gaan en wie weet, kunnen we dit jaar de halve finale van de UEFA Champions League halen." Het contract van Wamberto loopt aan het einde van het seizoen af. Plannen voor een gesprek over contractverlen gingzijn er nog niet, maar duidelijk is dat hij dit seizoen nog iets zal moeten laten zien. „Misschien krijg ik nog een kans. Er is nog bijna een heel jaarte gaan en met alle wedstrijden in de competitie, de Amstel Cup en de UEFA Champions- League verwacht ik nog wel aan spelen toe te komen. Ik heb vertrouwen in mezelf. Als ik er moet zijn, dan sta ik er. Ik ben altijd gevaarlijk wanneer ik speel en ik denk dat ik een goede kracht ben voor het team. Dat merk ik ook aan het publiek, dat altijd enthousiast reageert als ik het veld in kom. Ik vind het fantas tisch om voor deze club te mogen spelen. Als ik na dit seizoen weg moet, zal het met pijn in m'n hart zijn." Daan Schippers zondag 28 september AJAX-WILLEM II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9