Drie punten voor M AJAX-RKC WAALWIJK 4-1 Ajax - RKC Waalwijk 4-1 (2-0) TFRlifiRI IK Nigel de Jong spant zich niet alleen in voor Ajax, maar ook voor De Nier stichting. Uit het Algemeen Dagblad: In de Amsterdamse achterstandswijk Geu zenveld zat Marja Woldberg op de avond van Arsenal-Ajax gespannen voor de tv. Na twintig dagen ziekenhuis was ze weer thuis. De zoveelste zware operatie in haar leven had haar murw gebeukt, maar niet gebro ken. Nigel de Jong was een puber toen zijn moeder drie niertransplantaties onderging. Ze kampte toen al met een ernstige nier ziekte. Tussen alle opnamen door voedde ze Nigel en zijn vierjaar jongere zusje Ashima in haar eentje op. Sinds moeder vier jaar geleden een nieuwe nier had gekregen, was haar leven dragelijker geworden. Toch was het voor Nigel en Ashima daarna weer afwachten. Slepen de artsen mamma er doorheen? Voorafgaand aan de competitietopper tussen Ajax en RKC Waalwijk maakte Nigel de Jong zijn ambassadeurschap van de Nierstichting bekend. Nigel de Jong is na Pieter van den Hoogenband de tweede topsporter met een ambassadeursrol voor de Nierstichting. De 18-jarige Ajacied wordt het gezicht van een campagne die 18-plussers moet stimuleren een donorco dicil in te vullen. Terwijl op de tribunes de collectebussen van hand tot hand gingen voor dit goede doel, deden de Ajacieden op het veld een duit in het zakje. Zonder Zde- nek Grygera, maar met Nigel de Jong in de basis was vanaf het begin sprake van een ongelijke strijd. Ajax swingde ouderwets en het publiek ging er eens goed voor zit ten. Maxwell opende het bal. Na een solo ontving hij de bal via een Waalwijks been terug waarna hij simpel de doelman omspeelde en scoorde. De tweede treffer was de mooiste van de avond. Zlatan Ibra- himovic kopte een puntgave voorzet van uitblinker Rafael van der Vaart tegen de touwen.Toen RKC Waalwijk na de pauze al snel met tien man verder moest, vreesde RKC-trainer Martin Jol voor een afstraffing. Die bleef uit omdat de Amsterdamse dadendrang, met het oog op de wedstrijd tegen AC Milan bekoelde.Tomas Galasek en Wesley Sonck, met zijn eerste voor Ajax, maakten er 4-0 van. Khalid Boulahrouz schreef de eretreffer op zijn naam. In de 76ste minuut liet Ronald Koeman Nicolae Mitea debuteren in Ajax 1. De Roemeense flankspeler dartelde vrolijk aan de linker kant en maakte zich bij zijn eerste bal contact bijna onsterfelijk. Helaas onthield keeper Sinouh hem van een treffer. Zaterdag 13 september 2003 21. Maxwell 1-0, 27. Ibrahimovic 2-0, 47. Galasek 3-0, 62. Sonck 4-0, 64. Boulahrouz 4-1 Geel: Cornelisse,Teixeira 2x Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 48.121 Ajax: Lobont, De Jong (64. Trabelsi), Yakubu, Escudé, Maxwell, Pienaar, Galasek, Van der Vaart, Soetaers (76. Mitea), Ibrahimovic (60. Sikora), Sonck RKC Waalwijk: Sinouh, Greene, 01- fers, Teixeira, Boulahrouz, Petrovic, Van Diemen, Boutahar (57. Fuchs), Hoogendorp, Redan (78. Peppinck), Cornelisse (84. Oost) zondag 28 september AJAX-WILLEM II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 20