■BHgasi LANDZAAT AJAX Patrick Leemans Wotte over de mislukte transfer van Denny Landzaat, hier juichend na zijn treffer tegen NAC twee weken geleden, naar Feyenoord: 'In zijn hart was hij liever naar Ajax gegaan.' goede start. Het programma was niet gemakkelijk, maar we hebben een goed collectief neergezet. De bereidheid om voor elkaar te werken is groot en de motivatie is prima. En zoveel kwaliteit hebben we niet ingeleverd. Cedric van der Gun en Chris Janssens zijn vervangen door Frank van Mosselveld en Dmitri Shoukov, die de 'tien-positie' aardig oppakt. Met spits Bart Van Den Eede hebben we een echt aanspeelpunt, hij begint steeds beter te aarden. Ook is het resultaatbesef toegenomen. Maar we mogen onszelf niet overschatten, want dan kan het ook ineens helemaal mis gaan. Zoals in de eerste helft tegen PSV. Al met al zijn we denk ik, ook door de individuele ontwikkeling van bepaalde spelers, gelijkwaardig aan vorig seizoen. Er moet echter wel meer stabiliteit zijn. Alleen dan kunnen we hoger eindigen." Een voordeel van de financiële beperkin gen bij Willem II is dat jeugdspelers een kans krijgen door te stromen naar het eerste elftal. Zo komen drie mandekkers bij Willem II uit de eigen jeugd. „Frank van Mosselveld (19), Jos van Nieuwstadt (23) en Joris Mathijsen (23) zijn exponen ten van onze eigen kweek. En Nuelson Wau (22-jarige rechtsback, red.), Danny Mathijssen (20-jarige verdedigende middenvelder) en Anouar Hadouir (20-jarige rechtsbuiten) laten zich ook zien. Zij breken nu echt door. En zo zitten er nog meer jongens in de wachtkamer. Maar die moeten wel een kans krijgen." Vooreen club als Willem II is het cruciaal ieder jaar een belangrijke speler voor veel geld te verkopen, zodat er jonge, talentvolle voetballers aangetrokken kunnen worden. Afgelopen zomer leek een transfer van sterspeler Denny Land zaat naar Feyenoord slechts een forma liteit, maar de 27-jarige spelbepaler bleef in Tilburg. Beide partijen bereikten geen overeenkomst over de transfersom. De teleurgestelde middenvelder leverde prompt zijn aanvoerdersband in. Maar zijn prestaties worden er niet minder om. „Nee, hij was wel een beetje 'pissed' dat wij hem niet lieten gaan, maar ik denk dat hij wel begrijpt dat Feyenoord geen serieus bod heeft gedaan. Ik weet ook dat hij in zijn hart liever naar Ajax zou zijn gegaan. Hij hoopt nog steeds op een grote club en werkt daar elke dag hard voor." Al met al heeft Willem II een indrukwek kende seizoenstart gemaakt en kan Ajax vandaag de borst nat maken. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan Mark Wotte, die nog twijfelt over zijn toe komst in Tilburg. „Mijn contract loopt aan het eind van dit seizoen af en ik bepaal pas in de winterstop of ik wil blij ven. Dat hangt voor een groot gedeelte af van de ambities van de club en de selectie van volgend seizoen. Als de club erin slaagt alle goede spelers met een aflopend contract te houden en voor de vertrekkende spelers betere te halen, is het perspectief prima. Dat is de belang rijkste opdracht voor Hulshoff. Voorlopig is dat nog afwachten." Rest de vraag wat de oefenmeester van het huidige Ajax vindt. „Ajax is moeizaam begonnen aan de competitie maar heeft zoveel kwali teit dat ze toch hun punten pakken. Als ze een paar goede UEFA Champions- Leaguewedstrijden spelen, nemen ze dat niveau mee naar de competitie en zijn ze bijna niet te kloppen. Ik denk dat Ajax en PSV heel lang gaan strijden voor de titel en dat Feyenoord en SC Heerenveen voor de derde plaats moeten knokken." En wat verwacht Mark Wotte van de wed strijd van vandaag? „Als het niet lekker draait bij de Amsterdammers en we kunnen lang de nul houden, hebben we een kans op een punt. Maar we moeten ook durf tonen en naar voren spelen. Die combinatie is lastig. Als je Ajax veel ruimte geeft, zijn ze dodelijk op de coun ter. We zullen hard werken voor onze kan sen, zowel vandaag als in de overige wed strijden. We kunnen van iedereen winnen als we collectief goed presteren en een beetje geluk hebben. Ontbreekt dat, dan kunnen we ook van iedereen verliezen." zondag 28 september AJAX-WILLEM II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 13