Wi lie m II stro opt de mouwen od MARK WOIIEOR GOEDE r.Avr Een slechte voorbereiding is geen garantie voor een slechte seizoenstart. Dat bewijst Willem II, dat zeer goed vanaf het beginpunt vertrokken is. Het meest opvallende aan de huidige ploeg van trainer Mark Wotte is, dat de Tilburgers een collectief vormen dat bereid is om te vechten tot het laatste fluitsignaal. Voorheen was het begrip strijd onbekend bij de Tricolores. Wotte blijkt dit seizoen over een krappe, maar wel zeer hechte selectie te beschikken. INDRUKWEKKEND Mark Wotte en assistent André Wetzel controleren de conditie van reservekeeper Peter Zois. Sinds maart 2000 is Mark Wotte trainer van Willem II. Daarvoor was hij werkzaam als bondscoach van Jong Oranje en als oefenmeester bij FC Den Bosch, FC Utrecht en ADO Den Haag. Hoe lang de welbe spraakte Enschedeër nog in Tilburg aan het roer zal staan, is op dit moment nog onduidelijk. Er is namelijk veel veranderd bij de Tricolores. „Toen ik in maart 2002 een contract voor twee seizoenen tekende, was de situatie bij Willem II anders dan nu het geval is. Martin van Geel was nog directeur voetbalzaken en droeg verantwoordelijkheid voor mijn aanstellen. Een paar maanden later ver trok hij naar AZ en nam Barry Hulshoff (oud-Ajacied, red.) zijn taken over. Ook zouden doelman Geert De Vlieger en Denny Landzaat (ex-Ajax, red.) in de zomer van 2002 verkocht worden, zodat er finan ciële ruimte zou ontstaan om versterkin gen te halen. Dat bleek niet het geval. Bovendien haalde Willem II de gestelde doelstelling niet. We moesten tussen de vierde en achtste positie eindigen, maar behaalden uiteindelijk slechts de elfde plaats." Wotte legt de vinger op de gevoe lige Tilburgse plek. „Het opbouwen van achteruit verliep niet naar wens en kan nog altijd beter. Onze verdediging is erg jong. Kew Jaliens is 25 jaar en hij is de oud ste mandekker. Dat zegt genoeg. De lage leeftijd van onze laatste linie zorgt voor wisselvalligheid. Vergeleken met onze concurrenten heeft Willem II een jonge en minder ervaren verdediging. Als we in de laatste linie twee spelers niet tot onze beschikking hebben, zijn we kwetsbaar. Dat is een gegeven bij een club met beperkte middelen die weinig behoefte heeft aan het nemen van financiële risi co's. Daarom moeten we realistisch blijven ten opzichte van de doelstelling van Wil lem II (plaats 4t/m 8 op de ranglijst, red.). Die is haalbaar maar dan mogen er maar weinig blessures en schorsingen zijn." Wotte vreest voor wisselvalligheid, maar Willem II heeft tot nu toe een zeer indrukwekkende reeks neergezet. De voorbereiding op het seizoen 2003/2004 verliep niet naar wens. De Tricolores werd in de Intertoto uitgeschakeld door het nietige FC Wil uit Zwitserland. Maar het lijkt er op, dat de smalle selectie ster ker is geworden door de tegenslagen van de laatste jaren. Willem II is niet meerde nette, lieve club van voorheen, maar beschikt tegenwoordig over een elftal dat ouderwets de mouwen opstroopt als dat nodig is. Juist dat gegeven heeft voor de nodige punten gezorgd aan het begin van dit seizoen. De directe concurrenten voor het behalen van Europees voetbal, AZ (1-0) en SC Heerenveen (2-0), werden in Tilburg verslagen en NAC Breda haalde pas in de laatste minuut een gelijkspel tegen de Tilburgers. In de Brabantse derby was Willem II de ploeg die opviel door strijd, effectiviteit en werklust. Begrippen die voorheen vreemd waren bij de'ideale schoonzonen'. Alleen tegen PSV in Eind hoven ging Willem II hard onderuit: 6-1. „We kennen tot nu toe een redelijk zondag 28 september AJAX-WILLEM II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11