UM^HARF jgriRp andere rol. Omdat er achterin enkele goede spelers staan, hoef ik niet zo vaak mee terug om te verdedigen, maar ik moet me tegelijk wel meer vasthouden aan mijn positie. En als speler van Ajax behoor je tot de ploeg die het meest in balbezit is en die het spel moet maken. Bovendien ligt er altijd een bepaalde druk op de ploeg. Maar het gaat steeds beter. Dat zag je al in de tweede wed strijd van het seizoen, tegen RBC Roosen daal." Daarin maakte je inderdaad het win nende doelpunt. Wat is je doel dit sei zoen? „Ik hoop een basisplaats te veroveren.Tot nu toe heb ik alles gespeeld, maar de concurrentie blijft enorm. Dus ik zal scherp moeten blijven. En ik ben er nog lang niet, want ik ervaar en besef dat ik dagelijks bijleer." Tevreden over de loting van de UEFA Champions League? „Jazeker. We hebben het goed getroffen. Vooral op de wedstrijden tegen Club Brugge verheug ik me. Kom ik ook weer terug in eigen land. Dat vind ik vooral leuk, omdat ze me in België eigenlijk niet zo goed kennen. Ze zijn er zelfs over ver wonderd dat ik naar Ajax vertrok. Ik heb natuurlijk maar zes wedstrijden voor RSC Anderlecht gespeeld, maar dat is alweer ruim vier jaar geleden. Nu kan ik einde lijk iets laten zien. Club Brugge mogen we niet onderschatten. Ze hebben een goede ploeg. AC Milan zie ik als de gedoodverfde groepswinnaar, een ploeg vol sterren. Een heel ander team dan het AC Milan waarvan we met Roda twee jaar geleden in de UEFA Cup wonnen. En Celta de Vigo schat ik ook hoog in. Je wordt niet zomaar derde in de Spaanse competitie. Achter Milan moeten we knokken voor de tweede plaats in de poule." En dan hopen jullie je met de Rode Dui vels ook nog te kwalificeren voor het EK. „We hebben woensdag tegen Kroatië gespeeld (uitslag was nog onbekend bij het ter perse gaan van de Kick Off), maar van die uitslag zal alles afhangen. We hadden in ieder geval niets te verliezen. In onze poule kunnen we nog eerste of tweede worden, maar ook helemaal bui ten de boot vallen.Tegen Nederland heb ben we laten zien hoe goed we kunnen spelen. Al heerst er in ons land een hoog verwachtingspatroon. Als wij hadden gevoetbald zoals Nederland, waren we door onze pers helemaal afgemaakt. Ze zoeken altijd naar iets dat niet goed was. Ik vond het leuk dat ik een keer tegen over Marc Overmars in het veld stond, want hij is mijn grote voorbeeld. Hele maal nu ik bij Ajax speel." Kende je Jelle Van Damme en Wesley Sonck al van de nationale ploeg? „Ja, natuurlijk. Sonck is één van de beste, of misschien wel dé beste speler van ons land. Met Van Damme sms'te ik al regel matig. Hij woont nu drie huizen verderop, in Amstelveen. Dus ook buiten Ajax trek ken we regelmatig met elkaar op." Wat is trouwens je persoonlijke balans tegen Ajax? „Tegen Ajax speelden we altijd goed. Ik heb het gevoel dat iedere ploeg er tegen opziet om tegen Roda JC te spelen en dat er veel respect voor de club is. In de loop van de jaren heb ik maar twee keer ver loren bij Ajax. Voor de competitie een keer met 4-2 en voor de beker vorig sei zoen met i-o.Thuis verloor Roda JC nooit van Ajax." En RKC Waalwijk? „Ze hebben een goede ploeg, die al jaren ondergewaardeerd wordt in de media. Martin Jol verricht er heel goed werk en met Roda JC konden we zelden winnen van RKC. Er staat een stel goede voetbal lers. Patrick van Diemen en Yuri Corne- lisse ken ik nog van Anderlecht. Aardige jongens. Ik denk dat het een moeilijke klus wordt. We zullen er vol voor moeten gaan. Honderd procent ons best doen om drie punten te pakken." Sander Berends zaterdag 13 september AJAX - RKC WAALWIJK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9