3sr HARF HOOP reiding heb ik heel hard gewerkt, ik voel me fitter dan ooit." Scoren is zijn vak. De laatste twee seizoenen werd Sonck, als spits van RacingGenk.topscorervan Bel gië. In totaal speelde hij driejaar bij de fusieclub waarin hij 67 treffers in 93 competitiewedstrijden maakte. Een zeer aanzienlijk totaal dat hem eenmaal de Gouden Schoen, de ereprijs voor de beste speler van de competitie, opleverde. Voor zijn overgang naar Genk, in de zomer van 2000, speelde hij twee seizoenen bij Germinal. In 1997 debuteerde de 26-vou- dig international bij RWD Molenbeek in het betaalde voetbal. Vanwege zijn indrukwekkende curricu lum vitae stond Sonck al geruime tijd hoog op het verlanglijstje van Ajax. Na het vertrek van Nikos Machlasen Ahmed 'Mido' Hossam genoot de komst van een pure aanvaller prioriteit. Sonck is voor stander van een systeem met twee spit sen. Net als Zlatan Ibrahimovic. Het feit dat Ajax bij voorkeur met drie aanvallers speelt, deerde hem niet, toen hij deze zomer vernam van de Amsterdamse interesse: „Als een grote club als Ajax komt, hoefje niet lang na te denken. Zeker niet wanneer de technische staf duidelijk maakt hoe gewenst je bent. Ik heb twee goede seizoenen gehad in Bel gië. Vorig jaar was voor mij een bevesti ging van het succesvolle seizoen daar voor. Ik was klaar voor een stap omhoog", aldus de Belg die dit seizoen met rug nummer 19 speelt. Na het Amsterdam Tournament, de heenwedstrijd tegen Grazer AK en de competitiestart bij Vitesse, stond de teller echter nog op nul. In Arnhem speelden Ibrahimovic en Sonck voor het eerst samen in het elftal en dat deed de 1.74m lange Belg zicht baar goed. Enkele malen was hij zeer dicht bij een treffer en volgens Koeman speelde zijn aanvaller diens beste wed strijd voor Ajax tot dan toe. Bevestiging volgde drie dagen later tijdens de Derby der Lage Landen. Van der Sar was kans loos op de harde kopbal van de Ajacied. In België kent het enthousiasme geen grenzen. Daar is Sonck, die al mateloos populair was, uitgegroeid tot het icoon van de hoop. De algemene verwachting is dat, van de drie landgenoten in dienst bij Ajax, hij het verst zal komen. België snakt naar nieuwe voetbalidolen. Sinds de gouden generatie, onder aanvoering van Ceulemans, Van der Eist, Gerets en Pfaff, afscheid nam, spelen de Rode Dui vels een anonieme rol in het mondiale voetbal. Ajax brengt drie internationals 'zeker en vast' naar een hoger niveau en daar profiteert de nationale ploeg van, luidt de heersende gedachte. Van der Eist: „Wesley past perfect bij Ajax. Die ploeg speelt altijd op de helft van de tegenstanderen in het strafschopgebied is hij levensgevaarlijk. Ondanks zijn geringe lengte, kan hij geweldig goed koppen. Sonck scoort altijd en overal, let maar op." Zelf blijft de doelpuntenmaker bescheiden onder alle lof: „Mijn doel stelling dit seizoen is hetzelfde niveau halen als vorig seizoen en me aanpassen aan Ajax en Amsterdam. Het begin was zwaar. Ik hebflinkop mijn tenen moeten lopen om aan te klampen, maar ik had niet anders verwacht. Inmiddels ben ik al aardig gewend. Voor mijn gevoel gaat het steeds beter en ik heb er alle ver trouwen in, dat de mensen veel doel punten van me te zien krijgen." Arnout Verzijl zondag 31 augustus AJAX - FC ZWOLLE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9