TE fi AST daar drie seizoenen gespeeld en kwam als jong ventje tot een totaal van 21 doel punten en twee landstitels. Voor de mensen was ik hét talent van toen en op het moment dat het in Engeland naar de Premier League gepromoveerde Barns- ley vijf miljoen gulden voor me neer telde, was iedereen ervan overtuigd dat ik tot een vedette zou uitgroeien." Dat is niet gebeurd. Waar is het misge gaan? Hristov: „Zelf speelde ik wel goed in Engeland, maar Barnsley degradeerde roemloos. Daar kwam bij dat ik na één wedstrijd in de First Division mijn kruis band afscheurde en de rest van het jaar buitenspel kwam te staan. Toen ik in mijn derdejaar in Engeland weer fit was, speelde Barnsley geen rol van betekenis meer en was ik vaak invaller. De mensen in Macedonië begrepen mijn situatie. Ze wisten welke blessureproblemen ik had. In mijn thuisland wordt dat niet verge ten." Ook in Nijmegen bestond er begrip voor de situatie van de gevallen ster. NEC ving hem in eerste instantie vol liefde op en beleefde meteen veel plezier aan de aan valler, die met vijftien doelpunten de ploeg van Johan Neeskens voor het eerst sinds jaren voor degradatiezorgen behoedde. Dankzij een schitterende solo van de Macedoniër werd thuis en pas sent ook nog het wankele Ajax van Co Adriaanseten val gebracht. Hristov weet dus hoe het voelt om te scoren tegen de Amsterdammers en wil dat gevoel drie jaar later graag nog eens herbeleven. De kans daartoe werd hem in Nijmegen vol ledig ontnomen. Ook daar raakte hij in zijn tweede seizoen zwaar geblesseerd, waardoor de opleving van zijn carrière slechts van tijdelijke duur was. Zijn derde seizoen bij NEC draaide, ondanks dat Hristov volledig hersteld was van zijn kraakbeenblessure in de knie, helemaal uit op een teleurstelling. Van clubtop scorer was hij wederom verworden tot bankzitter. Bij NEC beleefde je hetzelfde scenario als bij Barnsley. Een déja vu gevoel? Hristov: „Ja, maar zo is het nou eenmaal gelopen. Ik verwacht ook niet dat dit patroon zich nog een keer zal herhalen. Het berust op toeval. Al heb ik wel gemerkt dat de politiek binnen een club tegen je kan werken. Want dat was beide keren de reden dat ik in het derde sei zoen bij zowel Barnsley als NEC weinig meer aan spelen toekwam." Waarom heb je niet gekozen voor een nieuwe start in het buitenland? Hristov: „Ik wilde per se in Nederland blijven. Het is een mooi land en de men sen zijn heel aardig. Bovendien claimen de supporters, in tegenstelling tot in Macedonië en de landen waar ik verder gespeeld heb, me hier niet. Het voelt alsof ik hier thuis ben. Ook heeft meege speeld dat ik hier in het verleden goed gepresteerd heb. Ik weet dus dat ik goed kan spelen in deze competitie." Waarom FC Zwolle? Hristov: „De situatie die ik hier aantref is vergelijkbaar met die van NEC toen ik daar binnenkwam. Die hadden het jaar voor mijn komst ook nog nacompetitie gespeeld. Moet je kijken waar ze nu staan. Ook FC Zwolle wil vooruit. Gelei delijk en niet met twee stappen tegelijk, zodat er later weer vier teruggezet moe ten worden. Dat lange termijndenken staat me aan. Ik wil ze daarbij helpen. Dat kan ook want ik denk dat ik heel goed in dit team pas." Vanmiddag krijgt Hristov een uitgelezen kans dat te bewijzen. Want mocht hij doel treffen, dan is hij de eerste Zwolle naar sinds Fred Patrick in het seizoen ig87/'88, die weet te scoren in een uit wedstrijd tegen Ajax. En mocht zijn treffer goed zijn voor de winst, is de eer ste overwinning van een Zwolse ploeg in Amsterdam ooit volledig aan dé ster van Macedonië te danken. Martijn Mooiweer zondag 31 augustus AJAX - FC ZWOLLE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 13