CHAMPIONS Mi SCHARF LEAGUE ,ti tm niveau van Rennes aan te passen. Dus was het tijd voor een transfer. Ik kon vorig seizoen ook naar Manchester Uni ted, dat ging niet door. Door dit seizoen voor Ajax te kiezen, heb ik een goede stap gemaakt en kan ik veel leren. Wen nen aan het hogere niveau van de Cham pions League. Je moet niet te snel naar een te hoog niveau willen. De andere clubs die me wilden aantrekken? Enkele uit de Engelse Premier League, zoals Bir mingham City en Aston Villa. Verder Real Sociedad in Spanje, Olympique Lyonnais uit Frankrijk en ook PSV toonde inte resse. Maar Ajax had de meeste stan ding. Twee jaar geleden kon ik ook naar Leeds United. Hun trainer David O'Leary wilde mij graag hebben, maar Leeds speelde geen Champions League. Dus heb ik nee gezegd. In Ajax heb ik een nieuwe uitdaging gevonden. Met Ren nes heb ik slechts twee duels in de Inter- toto gespeeld. De duels met Grazer AK in de voorronde van de Champions League, vormen feitelijk mijn echte debuut in de Europa Cup. Het wordt voor mij één grote ontdekkingsreis, alles is nieuw voor mij. Ik hoop natuurlijk dat we ons kwalificeren voor de Champions League. Daar zal ik alles aan doen." Waarom ben je vorig seizoen niet naar Manchester United gegaan? „Omdat mijn club Stade Rennes niet wilde dat ik toen al wegging. Ze wensten me nog één seizoen te behouden waarna ik zou mogen vertrekken. Dat wilde ik ook." Heeft het feit dat je geblesseerd was nog meegespeeld in het niet doorgaan van die transfer? „Nee hoor. Ik kampte destijds wel met een blessure, maar Manchester United had de verdediging inmiddels gecom pleteerd. Ze zijn het afgelopen seizoen kampioen geworden en er zijn enkele jonge spelers bijgekomen zoals O'Shea. Verder had Mikael Silvestre ondertussen bijgetekend. Manchester United was dit seizoen een stuk minder geïnteresseerd in mij. Ze hebben me wel een aanbieding gedaan, maar die lag beduidend lager dan vorig seizoen." Heb je al in het Franse nationale elftal gespeeld? „Nee, ik heb 21 wedstrijden met Jong Frankrijk gespeeld, waarmee ik bijna Europees kampioen ben geworden. We verloren de finale tegen Tsjechië na het nemen van strafschoppen. Nu ben ik te oud voor dat elftal. Er hing een ongelo felijk goede sfeer in dat elftal waar echt heel goede voetballers in speelden. Zij gaan allemaal een grote carrière tege moet." Kun je een vergelijking trekken tussen Ajax en het Franse elftal onder 21 jaar? „Het niveau van die twee teams is ver gelijkbaar. Bij Jong Frankrijk zagen we elkaar maar één keer in de maand. Er werd veel aandacht besteed aan de sfeer en de onderlinge relaties. We waren maar twee, drie dagen bij elkaar en dat is weinig. De eerste training stond dan ook nog eens in het teken van herstel na een competitiewedstrijd. De trainingsinten siteit bij Ajax ligt een stuk hoger. Oua voetbal is Jong Frankrijk vergelijkbaar met Ajax. Alles gaat hier veel sneller dan bij mijn vorige club. Handelingssnelheid, balcircuiatie, noem maar op.De trainin gen worden fanatiek beleefd. Dat ligt me wel. Ajax bestaat uit veel jeugdige spe lers die allemaal vooruit willen" Je vader zal wel trots zijn op zijn beide zoons? „Mijn broer Nicolas is nu proftennisser. Helaas voor hem is hij op dit moment geblesseerd. Hij heeft een probleem aan zijn heup en is voor langere tijd uitge schakeld, waarschijnlijk tot het einde van het jaar. Het enige voordeel is, dat hij nu naar mij kan komen kijken. Op het Amsterdam Tournament was hij er bij voorbeeld. Van zulke momenten moeten we profiteren want we zien elkaar meestal niet zo heel erg vaak. leder jaar op Roland Garros ben ik van de partij. Dan zien we elkaar twee of drie dagen. Verder ontmoeten we elkaar met kerst bij onze ouders." Ronald Kres Ditmaal moet de Fransman door Aufhauser tegengehouden worden. woensdag 27 augustus ajax - grazer ak

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 6