MLEILWI^VR UDEDICINCSLEIDER CHAMPIONS 3sr HAR F LEAGUE niet. Maar ik had ze vorig seizoen natuurlijk wel op televisie gezien tijdens wedstrijden in de Champions League. Hatem Trabelsi en Zlatan Ibrahimovic zijn spelers die ook op Europees niveau bekend zijn. Rafael van der Vaart kende ik bij mijn komst nog niet. Nu wel." Heeft de aanwezigheid van internatio naal gelouterde verdedigers als Ronald Koeman en Ruud Krol meegespeeld bij je keuze voor Ajax? „Ik zeg heel eerlijk dat ik Ruud Krol niet kende. Maar mijn ouders en mijn familie wel, zij zijn wat ouder dan ik en hebben me daarom verteld over de grote carrière van Krol. Koeman heb ik nog bij Barce lona zien spelen. Het waren allebei heel goede verdedigers, grote spelers. Wan neer je kan kiezen voor een club, waar twee zulke grote verdedigers aan de lei ding staan, dan is de keuze niet moeilijk. Ik kan op verdedigend vlak advies vragen aan twee wereldtoppers. Dat is niet bij elke club voorhanden." Waren er nog andere clubs behalve Ajax in je geïnteresseerd? „Ja, maar die waren qua naamsbekend heid minder interessant. Ajax heeft me vaak zien spelen, onder andere vorig jaar tijdens het Europees kampioenschap voor teams onder 21 jaar. Na dat toernooi vond ik het moeilijk om me weer aan het Julien, beschrijf je eerste tijd bij Ajax eens? „Ik ben bij Ajax begonnen tijdens 'die trainingsstage' dichtbij de Duitse grens. Het waren de laatste twee dagen waarin ik ook nog een oefenwedstrijd heb mee gedaan. Vervolgens vertrokken we naar Engeland voor twee oefenwedstrijden. Dat ging allemaal erg goed. Ik heb zowel tegen Nottingham Forest als tegen Derby County meegespeeld. Terug in Nederland hebben we voor het eerst op de velden naast de ArenA getraind. Daarna volgde het Amsterdam Tourna ment. Daarmee begon het seizoen pas echt." Hoe verliepen de eerste contacten met je nieuwe ploeggenoten? „Goed. Ajax beschikt over een brede selectie. De spelers hebben me snel in de groep opgenomen. Het viel me tijdens de trainingen direct op dat de spelers van Ajax stuk voor stuk over veel voet balintelligentie beschikken. Mijn over gang naar een andere leefomgeving, in een ander groot voetballand, heeft me best aangegrepen. Gelukkig spreken een paar Ajacieden Frans. Hatem Trabelsi, assistent-trainer Ruud Krol en teamma nager David Endt bijvoorbeeld. Ik voelde me dus niet helemaal verloren. Ik heb mijn plekje inmiddels wel gevonden. Ik volg Nederlandse les en dat is hard nodig, omdat de uiteenzettingen van Koeman allemaal in het Nederlands zijn. Tevens wil ik graag in het Nederlandse leven integreren." Heb je getwijfeld toen Ajax zich meldde? „Nee. Ik heb me in de laatste vier seizoe nen goed ontwikkeld bij Rennes in de Franse competitie. Ik was toe aan iets nieuws. De tijd was rijp om op een hoger niveau te gaan spelen bij een internatio naal aansprekende club in Frankrijk, of in het buitenland.Toen Ajax zich meldde, was dat voor mij natuurlijk een heel mooie kans. Het shirt van Ajax heeft iets fabelachtigs, dat had het in het verleden ook al. Verder is het een club die altijd alles wil winnen. Een club ook, die altijd kampioen wil worden. Voor mijn eigen ontwikkeling, op dit punt in mijn car rière, was een transfer naar Ajax het beste wat me kon overkomen. Ik heb gewoon heel erg veel ambitie en ik wil naar een hoger niveau." Kende je voor je komst al enkele spelers van Ajax? „Nauwelijks. Persoonlijk al helemaal Julien Escudé houdt Rene Aufhauser in bedwang. woensdag 27 augustus AJAX - GRAZER AK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 5