Grazer AK- Ajax i-i (o-o) De heenwedstrijd tussen Grazer AK en Ajax eindigde in een 1-1 gelijkspel. Gezien het vertoonde spel een uitslag waar beide ploegen tevreden mee konden zijn. Ajax heeft nu aan een overwinning of een o-o gelijkspel voldoende om plaatsing voorde Champions League af te dwingen. CHAMPIONS nog twee grote mogelijkheden, maar scoorde niet. Dat gebeurde wel na de pauze. Nadat Aufhauser nog op zijn eigen paal had gekopt, bracht Emanuel Pogatetz de thuisclub met een gemikte kopstoot op voorsprong. Het kleine stadionnetje ont plofte van vreugde. Koeman moest ingrijpen en bracht Ibrahimovic voor de moegestreden Sonck en even later Sikora voor Pienaar. De wissels sorteer den effect. Een ogenschijnlijk lichte overtreding op de Zweedse aanvaller van Ajax werd twaalf minuten voor tijd bestraft met een vrije trap. Wesley Sne- ijder nestelde zich achter de bal en zorgde met een fantastisch gemikt schot voor de gelijkmaker. In de laatste tien minuten kreeg Ajax nog enkele kansen op de zege, maar de ploeg mocht uitein delijk niet klagen met het i-i gelijkspel. Ronald Koeman kijkt gespannen toe. LEAGUE, Het Arnold Schwarzenegger Stadion in Graz was sinds jaren weer volgelopen om het grote Ajax aan het werk te zien. De massaal in rood geklede fans van de thuisclub gingen er eens goed voor zit ten. Grazer AK schoot uit de startblok ken. De ploeg van trainer Walter Schach- ner had reeds vijf wedstrijden achter de rug waarin om de punten werd gestre den. Voor Ajax was dit duel de eerste serieuze test van het seizoen. Wesley Sonck speelde alleen voorin. De flanken werden bezet door Wamberto en Pie naar. Tomas Galasek moest geblesseerd toekijken. Hij werd op het middenveld vervangen door Abubakari Yakubu. De eerste plaagstoot werd door Wesley Sneijder uitgedeeld. Op aangeven van schaduwspits Van der Vaart schoot hij via de handen van de keeper naast. Daarna was het de beurt aan de gasthe ren. Ilco Naumoski knalde, buiten bereik van Maarten Stekelenburg die Lobont verving, hard op de paal. Ajax wankelde opnieuw bij kansen van Ramusch en Kollmann, maar hield stand. Na een kwartier spelen mocht Wamberto vrij voor doelman Schranz uithalen, maar hij mikte over. Grazer AK toonde zich met name bij spelhervattingen levensge vaarlijk. Middenvelder Milinkovic kreeg Dinsdag 12 augustus 2003 56. Pogatetz 1-0,78. Sneijder 1-1 Geel: Maxwell, Ramusch Scheidsrechter: De Santis (Ita) Toeschouwers: 15.000 Grazer AK: Schranz, Potscher, Ehmann, Tokic, Pogatetz, Ramusch, Milinkovic (60. Kulovits), Aufhauser, Dollinger (70. Amerhauser), Kollmann, Naumoski (76. Goossens) Ajax: Stekelenburg, Trabelsi, Grygera, Escudé, Maxwell, Yakubu, Van der Vaart, Sneijder (88. Van Damme), Pienaar (70. Sikora), Sonck (64. Ibrahimovic), Wamberto woensdag 27 augustus AJAX - GRAZER AK Zlatan Ibrahimovic kapt doelpuntenmaker Emanuel Pogatetz uit.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 19