CHAMPIONS - KOLLMANN SCHACHNER KANSEN LEAGUE Wesley Sneijder verzendt een pass. De ingreep van Milinkovic komt te laat. ploeg SKTirana uit Albanië. Uit werd het 1-5 door treffers van Bazina, Aufhauser, Naumoski 2x en Standfest. In Graz werd met 2-1 gewonnen. De huidige trainer Walter Schachnerwas vroeger een fenomeen in Oostenrijk. De slagvaardige spits maakte het WK van 1978 in Argentinië mee en stond op het veld toen Oranje de historische 5-1 oor wassing uitdeelde. Daarna zocht Schach- ner het grote geld in de Serie A, waar hij speelde voor onder meer Cesena,Torino en Avelino. Als trainer was Schachner voorheen werkzaam bij FC Karnten en Austria Wien. Na afloop van de heen wedstrijd was de oefenmeester vol lof over zijn team: „Complimenten aan het elftal. We zijn ver boven onszelf uitge stegen. Meer zit er echt niet in voor ons tegen zo'n wereldploeg als Ajax. Ondanks de lage gemiddelde leeftijd van rond de 22 jaar, was het elftal nu al weer veel beter dan de vriendschappelijke wedstrijd tegen Inter die ik heb gezien. Wij danken het 1-1 resultaat vooral aan het feit dat wij al in competitie waren en Ajax wedstrijdritme miste. Hoe mooi het gelijkspel echter ook klinkt, onze kansen om de volgende ronde te halen zijn natuurlijk gering. Wij Oostenrijkers kun nen niet beter,zij moeten wel. Dat is het verschil." Roland Kollmann, rugnummer 28, is één van de speerpunten voorin bij Grazer AK. De aanvaller speelde in 2001 bij FC Twente, maar kwam in Enschede, mede door een hardnekkige blessure, nooit uit de verf. Kollmann, die liever niet wordt herinnerd aan zijn Nederlandse tijd: „Ajax is duidelijk favoriet vanavond. Ze hebben een fantastisch elftal dat nau welijks fouten maakt en technisch zeer goed onderlegd is. We hebben veel videomateriaal van Ajax bekeken. Waar onze mogelijkheden liggen? We zijn momenteel goed in vorm en hebben enkele uitstekende wedstrijden afge werkt. Thuis tegen Ajax hadden we met wat meer geluk gewonnen. Een kleine zege zonder tegengoals, dat was onze doelstelling. Dat lukte helaas niet. Maar we gaan zeker kansen krijgen in de ArenA. We zijn zeer sterk in de lucht. Als we de standaardsituaties goed uitbui ten, en daar is Ajax niet zo goed in, is een sensatie mogelijk. Ajax is lichamelijk niet zo sterk." Met FC Twente speelde de 27- jarige in Villach geboren aanvaller een maal tegen Ajax. Thuis werd het 0-2: „Zlatan Ibrahimovic scoorde en ik meen Chivu uit een strafschop. Ondanks de o- 2 nederlaag was het een geweldige erva ring. Voetbal wordt in Nederland totaal anders beleefd dan bij ons. Hier komt weinig publiek op de wedstrijden af en wordt er minder fanatiek meegeleefd. Ik denk dat we twintig procent kans heb ben door te komen", aldus de spits. Doelpuntenmaker Emanuel Pogatetz is wat dat betreft een stuk positiever: „Het is nog lang niet verloren. Als we in Amsterdam net zo sterk en consequent voetballen als bij ons, hebben we een goede kans door te komen." De kop- sterke linksback werd tijdens de heen wedstrijd gehecht als gevolg van een scheurtje in zijn lip. Misschien klinkt hij daarom strijdbaar als hij zegt: „Wij zijn goed genoeg om ook in de ArenA een doelpunt te maken." Middenvelder Rene Aufhauser deelt de mening van zijn ploeggenoot: „We hebben thuis laten zien dat we gelijke tred met Ajax hebben kunnen houden. Waarom zou dat niet nog eens kunnen?" Ook August Kuhn, journalist, spreekt hoop uit: „Het waren negentig memorabele minuten in het Arnold Schwarzenegger Stadion, die menig voetbalfan niet snel meer zal ver geten. GAK heeft bewezen ieder tempo aan te kunnen en niet bang te zijn het niveau te etaleren dat nodig is om Euro pees te overleven. Ook al heeft de club nog nooit een volgende ronde bereikt. Het belangrijkste was dat GAK niet is afgegaan en slechts door een zondags schot van de zege is afgehouden." Het moge duidelijk zijn. In het Oosten rijkse kamp is de gedachte aan de Champions League niet zomaar een wens. Elf robuuste mannetjesputters gaan er vanavond alles aan doen Oos tenrijkse voetbalhistorie te schrijven. Arnout Verzijl woensdag 27 augustus AJAX-GRAZER AK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11