"Al mijn aandacht gaat naar Vitesse" INTERVIEW MATTHEW AMOAH Hoe gaat het met je? "Heel goed. Het is mooi weer hé." Ik begrijp dat het mooie weer je vrolijk stemt, maar dat is toch niet de enige factor die bepaalt dat het goed met je gaat? "Nee, al vind ik de zomer natuurlijk een stuk prettiger dan de winter, maar alles gaat naar wens. Ik ben 'happy' en ik ben klaar voor het nieuwe seizoen." Hoe is de voorbereiding verlopen? "Prima, al hebben we te weinig gescoord. Maar ons positiespel heeft me daarentegen positief verrast en mentaal zit het ook goed. En als de basis, het positiespel, goed is, dan komen de doelpunten uiteindelijk wel, zeker omdat we nog meer trainen op 'afwerken'. Zelf werk ik twee keer in de week na de groepstraining nog extra aan mijn scorend vermogen. Meestel samen met Emile en Frankie (Frankel, red)." Vorig seizoen was je voor de derde achter eenvolgende keer clubtopsorer met vijftien goals, het seizoen ervoor maakte je er elf, daarvoor zeven. Ga je dit seizoen de magi sche grens van twintig passeren? "Vorig seizoen heb ik voorspeld dat ik er vijftien zou maken, dat is gelukt. Nu voorspel ik er twintig, want ik voel me goed." Dat is een mooie belofte, maar misschien ook extra druk. Er wordt toch al veel van je verwacht? "Druk kun je alleen jezelf opleggen, dat kan een ander niet en daar ben ik heel gemakkelijk in namelijk: daar doe ik niet aan. Ik doe mijn uiterste best en heb vertrouwen in mijn eigen kunnen. Ik wil graag laten zien dat ik het kan." Met je motivatie zit het zo te horen wel goed? "Inderdaad. En met het vertrouwen en het gevoel zit het ook goed. Niet alleen bij mij, ook de rest van de groep is positief gestemd. Het is weer één voor allen en allen voor één." Er werd deze zomer druk gespeculeerd over spelers die moesten c.q. mochten vertrekken. Jouw naam werd daarbij niet genoemd. Heeft dat je verbaasd? "Officieel heeft zich niemand bij de club gemeld, informeel is er wel geïnformeerd, maar Vitesse heeft al heel snel duidelijk gemaakt dat een ver trek onbespreekbaar was. Daar spreekt waarde ring uit. Voorlopig vind ik het prima. Na dit sei zoen zien we wel verder, maar nu wil ik alleen maar een goed seizoen bij Vitesse draaien. Met het nationale elftal van Ghana zijn we helaas uit geschakeld voor de Afrika Cup (voorjaar 2004, red), dus al mijn aandacht gaat naar Vitesse." Wie wordt je maatje in de spits? "Dat moet je aan de trainer vragen. Ik heb in de voorbereiding zowel met Bobbie als met Emile gespeeld. Eén van die twee zal het worden. Eldridge speelt toch meer van rechts en Jhonny is nog herstellende van zijn blessure." Voorkeur? "Nee hoor, als ik zelf maar speel. Het zijn wel verschillende type spelers. Emile is beweeglijker dan Bobbie. Wanneer ik met Bobbie samenspeel heb ik meer de rol van aangever en is hij de diepste spits. Met Emile wordt er iets meer gewisseld." Van wie moet jij de ballen krijgen? "Van iedereen! Ik kan het niet alleen doen." 8 Vitesse - Ajax Voor ieder één Vitesse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 8