Goede voorbereiding doorzetten" VOORAF MET EDWARD STURIIUG Vitesse Allereerst wil ik u van harte wel kom heten in Gelredome bij de eerste competitiewedstrijd van het seizoen 2003 - 2004. In tegenstelling tot het tropische weer zit onze zomerstop er op. Net als vorig jaar spelen we de eerste thuiswedstrijd in Gelre dome tegen Ajax. Afgelopen seizoen zat ik als hoofd oplei dingen en toeschouwer op de tribune, nu, als trainer, sta ik gelukkig weer aan de rand van het veld en dan ben je veel meer betrokken bij een wedstrijd. Jansen in duel met Ibrahimovic Na bijna zes weken ben ik zeer tevreden over onze voorbereiding op het nieuwe seizoen. Voor mijzelf was het ook de eerste voorberei ding als hoofdtrainer van Vitesse. In het buiten land hebben we prettig en goed gewerkt en is de groep enorm naar elkaar toe gegroeid. Het begon met de winst van het Chemie-toernooi in Duitsland. De beker zelf was niet zo belangrijk, maar zo vroeg in de voorbereiding was het wel een stimulans. Daarna hebben we twee goede wedstrijden gespeeld in Denemarken. De finale tegen Galatassaray was door de vele fanatieke Turkse fans en een geïmponeerde scheidsrechter een goede ervaring. Ondanks de 2-0 nederlaag heb ik er een goed gevoel aan over gehouden. De hele groep heeft de hele periode uitstekend gewerkt, is fris en heeft er duidelijk zin in. De groep wil het vorige seizoen zo snel mogelijk doen vergeten en je merkt aan alles dat ze graag willen beginnen. De enige smet op de voorbereiding is de blessure van Kalle Sone, waardoor hij de start van de competitie moet missen. Voor de rest zijn wij gelukkig vrij gebleven van blessures. Wedstrijden tegen de top drie zijn en blijven natuurlijk speciaal om mee te maken. De thuiswed strijd tegen Ajax is een moeilijk begin en ook dit jaar weer één van de gedoodverfde kampioens kandidaten. De ploeg heeft aardig wat wijzigingen ondergaan, maar kijkend naar de selectie is het een ploeg met veel kwa liteit. Ze spelen niet voor niets weer voorronde Champions League (afgelopen dinsdag speelde de ploeg 1-1 in de uitwedstrijd tegen Grazer AK, red.), waarin vorig seizoen uitstekende resultaten werden geboekt. Maar, met de steun van het publiek heb ik alle vertrouwen in een goede start van de competitie. Onze doelstelling is duidelijk: ten eerste ver wacht ik dat onder de traditionele top drie een grote middenmoot zal zijn en wij willen daarin meedraaien. Ten tweede willen wij ons publiek aantrekkelijker voetbal laten zien dan vorig seizoen. Een hele fijne wedstrijd! Edward Sturing VitesseVandaag is een officiële uitgave van Vitesse; Seizoen 2003-2004, jaargang 15 Redactie Afdeling Communicatie Vitesse Creatie JP Print Design Fotografie Voermans van Bree fotografie/met dank aan Pies United Druk Drukkerij Tamminga Voor ieder één Vitesse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 3