Ajax jong én ervaren OIUZE GASTEIU 14 Vitesse - Ajax Achterste rij vanaf links: David Endt (teammanager), Edwin G oed (fysiotherapeut) en Pim van Dord (fysiotherapeut) Tweede rij: Wesley Sneijder, Victor Sikora, Anthony Obodai, Niciel d Derde rij: Maxwell, Cedric van der Gun, René Wormhoudt (condi tie/h (keeperstrainer), Tomas Galasek en Abubakari Yakubu Voorste rij: Steven Pienaar, Jari Litmanen, Rafael van der Vaart, Sanc Internazionale) en Hatem Trabelsi. Niet op de foto: Julien Escuit Voor ieder één Vitesse Oude tijden lijken terug te keren in Amsterdam. Na het onverwachte eclatante succes in de Champions League wil Ajax dit jaar meer. Aan het begin van het seizoen kan Ajax direct meteen vol aan de bak. Afgelopen dinsdag kwam het team van voormalig Vitesse-trainer Ronald Koeman in Zwitserland in actie tegen Grazer AK in de voorronde van de Champions League. De 1-1 uitslag, enigsinds terleurstellend, biedt volop perspectieven voor het bereiken van de Champions League. De uitwedstrijd van Ajax in Gelredome bleek in het verleden altijd een zware dobber voor de Ajaxieden en lang niet altijd een makkelijk te nemen horde. De cijfers in Gelredome spreken zelfs in het voordeel van de Arnhemmers, met vier overwinningen, één gelijkspel en slechts één verliespartij aan Vitesse-zijde. Ondanks het ver trek van onder andere aanvoerder Chivu (vorig seizoen nog matchwinnaar met een weergaloze vrije trap), aanvaller Van der Meyde, en de ver huurde Mido heeft de Amsterdamse club zich afgelopen zomer weten te versterken op de ver der rustige transfermarkt. Van het Franse Stade Rennes kwam verdediger Julien Escudé als beoogd opvolger van Christian Chivu. Daarnaast trok Ajax de iets minder bekende, maar ijzersterke Tjechische verdediger Grygera en de Roemeense linksbuiten Mitea aan om de gelederen te versterken. Van FC Twente werd Sander Boschker aangetrokken als tweede doel man achter Lobont, die zich vorig jaar nadruk kelijk aandiende als eerste keeper voor de komende jaren in Amsterdam. Ajax's grootste aankoop is Wesley Sonck, het Belgische superkanon dat de laatste seizoenen naam heeft gemaakt in de Belgische Jupiler League bij Racing Genk. Hij is het die Ajax voor in doelgerichter moet maken. Een minpunt waaraan het Ajax vorig seizoen weieens ontbrak. Onder het motto 'niet den ken maar schieten' hoopt de Belg ook bij Ajax aan zijn topscorerstatus te voldoen. Flet beoogde koningskoppel Ibrahimovic/Sonck heeft in de voorbereiding, vanwege een blessure van de eerste, echter nog nauwelijks samengespeeld.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 14