keert terua geste speleLAmsierdum A il 11 in AMSTERDAM TOURNAMENT 2003 De succesvolle operazanger Sean Ruane zal ook tijdens deze editie van het Amsterdam Tournament optreden. De Ier, in operakringen beschouwd als een van de rijzende sterren, bracht vorige jaar op fraaie wijze de themamuziek van het Amsterdam Tournament ten gehore. OPTREDEN KOOS ALBERTS HARTPROBLEMEN FADIGA NIEUWE AANKOPEN AJAX cjdas <5* ABuMro i/kV Net zoals vorig jaar zal Wethouder Sportzaken Hester Maij namens de Gemeente Amsterdam de prijs voor beste speler van het Amsterdam Tournament uitreiken. Een jury waarin onder meer Lex Muller (chef sport SBS6) en Bobby Haarms plaatsnemen, zal zich over deze vraag buigen. Hes ter Maij is voorzitter van de jury. 2003 Sean Ruane Ruane komt vlak voor aanvang van het toernooi over vanuit zijn werkplek, de Metropolitan Opera House in New York, In zijn kielzog neemt hij zijn collega Melanie Lodge mee. Ruane kreeg al op jonge leeftijd de kans om in Italië met Fernanda Puccini en in Barcelona met Maestro Ricci te stu deren, Hij heeft een flinke hoeveelheid optredens verzorgd in de sportwereld. Zo was hij actief bij de Engelse nationale ploeg in de aanloop naar het WK 2002, bij de Ierse rugbyselectie voor het zes-landen-toernooi en afgelopen jaar dus ook op het Amster dam Tournament. De themamuziek van het Amsterdam Tournament brengt een ode aan de vier deelnemende teams. Ook de Nederlandstalige muziek wordt niet vergeten. Tijdens het Amsterdam Tourna ment zal Koos Alberts optreden. Alberts, bij het grote publiek nog altijd bekend van de hits Ik Verscheurde Je Foto en Zijn Het Je Ogen, zal tijdens beide toernooidagen zin gen. De ras-Amsterdammer, een vaste bezoeker van wedstrijden van Ajax, zit dit jaar precies twintig jaar in het muziekvak. Koos Alberts is al twee decennia een feno meen voor het oer-Hollandse levenslied. Internazionale ziet mogelijk alsnog af van het aantrekken van Khalilou Fadiga. Bij de Senegalees kwam uit diverse tes ten naar voren dat hij aan een hartkwaal lijdt. Fadiga - die werd overgenomen van Auxerre- kwam niet door de eerste medi sche keuring van de Italianen. Hij zou kampen met hartritmestoornissen. Vol gens de medische staf van Internazionale kan de kwaal met voldoende tijd gene zen. Het is niet de eerste maal dat Inter nazionale een speler met hartproblemen aantrekt. Ook bij oud-Ajacied Nwankwo Kanu kwam tijdens zijn periode in Milaan een hartkwaal aan het licht. In aanloop naar het nieuwe seizoen doet Ajax goede zaken op de transfermarkt. Vorig jaar werd Rafael van der Vaart uitgeroe pen tot beste speler van het Amsterdam Tour nament. De prijs is een initiatief van Topsport Amsterdam, een sponsor van het toernooi, en de Gemeente Amsterdam. De beste speler van het toernooi zal onmiddellijk na afloop van de vierde wedstrijd, uit handen van Maij de Sportprijs van de Gemeente Amster dam ontvangen. Andere sporters die met deze prijs zijn onderscheidden, zijn onder anderen schaker Jan Timman, wielrenners Johan Museeuw en Michael Boogerd en tennissers Marcelo Rios en Younes El Aynaoui. Rafael van der Vaart, beste speler Amsterdam Tournament 2002. Tournament Na het aantrekken van doelman Sander Boschkeren de Belgische aanvaller Wes ley Sonck, werden ook twee verdedigers aangetrokken. Julien Escudé en Zdenek Grygera moeten het vertrek van Cristian Chivu opvangen. De 23-jarige Grygera is afkomstig van Sparta Praag. De landge noot van Tomas Galasek heeft 16 inter lands voor het Tjechische nationale elftal op zijn naam staan. De van Stade Ren- nais FC afkomstige Escudé is eveneens 23 jaar. De broer van tennisprof Nicolas Escudé speelde 21 interlands voor het Franse nationale elftal onder 21 jaar. Julien Escudé. vrij 1 augustus zo 3 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9