NEDERLANDERS LIVERPOOL-MAN Nathalie Nuiten SELECTIE LIVERPOOL FC 2003 Cérard Houllier, populair in Liverpool. Australische international werkelijk de vijf miljoen pond die Liverpool betaald heeft, waard is. De laatste keer dat Liverpool mee deed aan het Amsterdam Tournament was twee jaar geleden. Echt succesvol was deze deelname niet. Na met 1-0 te heb ben gewonnen van Valencia, verloor Houllier en co met 3-1 van de uiteinde lijke winnaar Ajax. Toen was Jari Litma- nen, die de enige goal maakte in de eerste wedstrijd, nog in dienst bij de club met als thuishaven Anfield Road. Dit jaar is Liverpool de enige club op het Tourna ment zonder Nederlander of oud-Aja- cied in de selectie. Slechts twee Neder landers hebben in de historie van de club de kleuren van 'the Reds' gedragen; Erik Meijer en Sander Westerveld. De eerste ontvluchtte in 2001 de club (naar Ham burger SV) voor de enorme concurrentie van Owen, Heskey, Fowler en Litmanen. Westerveld speelde er goed, werd een vaste waarde achter Edwin van der Sar bij het Nederlands elftal in zijn Liverpool- periode, maar in de winterstop van 2001/02 ging het mis. Westerveld kwam niet langer aan spelen toe, ondanks dat met hem in de goal de UEFA-, FA- en League Cup werd gewonnen en maakte de overstap naar het Spaanse Real Sociedad. Sinds de komst van Gerard Houllier in november 1998 is Liverpool de goede weg in geslagen. Spelers uit de jeugdop leiding krijgen onder de Fransman een kans en grijpen die met beide handen aan. Michael Owen bijvoorbeeld, sinds die tijd jaarlijks clubtopscorer. Of Steven Gerrard en Jamie Carragher, ook beiden uit eigen kweek. Een vierde, derde en tweede plek gaven de stijgende lijn van de ploeg de laatste jaren weer. In 2001 won de ploeg zelfs de drie eerder genoemde prijzen. Dit jaar was de gewonnen League Cup eigenlijk een troostprijs. Op de laatste competitiedag vocht Liverpool een rechtstreeks duel uit met Chelsea, met als inzet de vierde Engelse Champions League-plek. Chel sea won met 2-1 en ging er met de hoogst mogelijke beloning vandoor. In de kampioenenliga heeft het team uit de stad van The Beatles in het nieuwe mil lennium nog geen vuist kunnen maken, slechts één keer werd de kwartfinale bereikt. Dit jaar, na een moeilijk seizoen, mogen ze zich door de vijfde plaats über haupt niet meten met de kampioenen van Europa. In oktober 2001 werd Gérard Houllier geopereerd aan zijn hart en het duurde tot maart tot hij weer bij de selectie op de velden verscheen. Assistent Phil Thompson nam in die tijd de honneurs waar. Zijn sterke terugkeer, ondanks de voorzichtigheid van de doktoren, hebben van hem een Liverpool-man voor altijd en eeuwig gemaakt. Als het aan voor zitter Rick Parry ligt, blijft de manager tot aan zijn pensioen aan de club verbonden. Liverpool FC bestaat al sinds 1892. Voor die tijd speelde stadgenoot en aartsri vaal Everton nog op Anfield Road, maar na een geschil over de huur van het sportpark moest deze club letterlijk het veld ruimen. De eigenaar van Anfield, John Houlding,zatdus met een park zon der club. John McKenna, lid van de technische staf van Everton, bleef Houldingtrouwen samen zetten ze Liver pool FC op. Een lening van 500 pond was nodig om alles te kunnen regelen wat een club in die tijd nodig had. Na het eerste seizoen mochten de mannen van Houl- ding al toetreden tot de Second Division, die in het tweede seizoen ongeslagen werd gewonnen. Na een degradatie en een meteen daaropvolgende nieuwe pro motie werd in 1901 en 1906 de Engelse titel binnengehaald. Liverpool werd een vaste waarde op het hoogste niveau en kelderde slechts nog éénmaal, in 1954, om beginjaren zestig weer terug te keren naar wat ondertussen de Premier League heet. Liverpool, met alle grote namen die daar bij horen, timmert weer hard aan de weg en zal tijdens deze editie van het Amsterdam Tournament wraak willen nemen voor die laatste plaats van 2001. The SONY Tournament Jerzy Dudek (Pol) Chris Kirkland (Eng) Patrice Luzi (Fra) VERDEDIGERS: Markus Babbel (Dui) Igor Biscan (Kro) Jamie Carragher (Eng) Steve Finnan (Ier) Stéphane Henchoz (Zwi) Sami Hyypia (Fin) Jon Otsemobor Eng) John Arne Riise (Noo) Djimi Traoré (Fra) Grégory Vignal (Fra) Stephen Warnock (Eng) Zak Whitbread (Eng) MIDDENVELDERS: Bruno Cheyrou (Fra) Salif D/'oo (Sen) Steven Cerrard (Eng) Dietmar Hamann (Dui) Harry Kewell (Aus) Danny Murphy (Eng) Richie Partridge (Ier) Darren Poffer (Eng) Vladimir Smicer (Tsj) John Welsh (Eng) AANVALLERS: Milan Baros (Tsj) El Hadji Diouf (Sen) Emile Heskey (Eng) Anthony Le Tallec (Fra) Neil Mellor (Eng) Michael Owen (Eng) Florent Sinama-Pongolle (Fra) COACH: Gérard Houllier (Fra) LIVERPOOL vrijt augustus/20 3 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 33