j W a naq \e\ Houllier 1 eit it d £_1 wea LIVERPOOL FC F 2003 De jongste generatie voetballiefhebbers geeft veelal de voorkeur aan Engelse clubs als Manchester United en Arsenal. De 'ouderen' onder ons, zullen vaker met weemoed terugdenken aan het 'grote' Liverpool. Sinds een jaar of vijf zijn 'the Reds' weer helemaal terug en klaar voor meer successen. KEWELL The SONY Tournament LIVERPOOL IIV rOOTBALL CLUB /I f De meest memorabele wedstrijd die Ajaxen Liverpool ooittegen elkaarspeel- den,is met afstand de inmiddels legend arische mistwedstrijd uit 1966. In de tweede ronde van de Europacup voor landskampioenen troffen de coaches Rinus Michels en Bill Shankly elkaar in het Olympisch Stadion. Deze laatste drong er bij de scheidsrechter stevig op aan dat de wedstrijd door moest gaan, ondanks de slechte weersomstandighe den. Want Ajax zou uiteraard simpel worden opgerold door de grote heren van Liverpool. Het duel was voor Shankly slechts een formaliteit die hij zo snel mogelijk achter de rug wilde hebben. Het publiek heeft de goals door de mist amper of niet gezien, maar de vreugde was er niet minder om. Ajax won thuis met 5-1 (goals van Nuninga 2x,Cruijff, De Wolf en Groot), achteraf gezien was het dè doorbraak van de Amsterdammers op Europees niveau. Zelfs de 5-1 nederlaag kon Shankly niet klein krijgen, thuis zou zijn ploeg wel even met minimaal 7-0 over de Ajacie- den heen walsen. Ajax was volgens hem nog niet eens te vergelijken met een derde divisieclub in Engeland en doel man Bals zou hij nog niet in zijn der tiende team opstellen. Op Anfield Road hielden de mannen van Rinus Michels het keurig op 2-2, vooral dankzij een fenomenaal keepende Bals. De volgende ronde werd Ajax helaas uitgeschakeld door Dukla Praag, maar door de over winning op Liverpool had Ajax zich op de kaart gevoetbald. Afgelopen seizoen was Liverpool nog in Nederland om in de derde ronde van de UEFA Cup aan te treden tegen Vitesse. Zowel uit als thuis was het 'Boy Wonder' Michael Owen die de enige goal van de wedstrijd maakte. Voor Vitesse zeer eervol om twee keer slechts met 1-0 te verliezen. In die periode van de competitie, rond december 2002, had Liverpool een zeer slechte periode en waren de duels tegen Vitesse de enige die werden gewonnen in een cyclus van acht wed strijden. De Engelse pers bekritiseerde de ploeg van trainer Gérard Houllier, vanwege het ongeïnspireerde spel. Uit eindelijk was het Celtic dat Liverpool afstrafte in de kwartfinale van de UEFA Cup, het evenement dat 'the Reds' in 2001 nog op hun naam schreven. In de competitie heeft het team van aan voerder Sami Hyypia de schade nog kunnen beperken door een redelijke tweede competitiehelft en de vijfde plaats op de ranglijst, wat recht geeft op een nieuwe kans in de UEFA Cup. Michael Owen scoort in de UEFA Cup tegen Auxerre. Oud-Feyenoorder Jerzy Dudek met de Worthington Cup. De opvallendste aankoop van Liverpool deze zomer was Harry Kewell. Na veel rompslomp kon de middenvelder van Leeds United dan toch de stap maken die van beide kanten zo gewild was. Coach Houllier is bijna lyrisch over de nieuwste aanwinst. „Kewell is beter dan Beckham. En hij was een stuk goedkoper, eigenlijk was hij een koopje", zei hij in de Engelse pers. De transfer van de 23-jarige nieuwe num mer 7 had nogal wat voeten in aarde; de clubs die er samen niet uitkwamen, het getouwtrek van andere geïnteres seerden (waaronder Arsenal en Man chester United), de chantage van Kewell zelf, dreigend om na dit seizoen transfervrij weg te gaan zodat Leeds helemaal niets voor hem zou krijgen en daar bovenop nog het onderzoek van de FIFA naar de mogelijke zaakwaarne mer zonder licentie. Een hoop gedoe dus. De Kewell-manie is toegeslagen in Liverpool en dit weekend zal iedereen in de ArenA kunnen zien of deze I vrij i augustus zo 3 augustus [AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 31