2003 BAWA DROKA Ilia f..j T^-tojC|J »- -to f5S i m I SCUDETTO SELECTIE INTERNAZIONALE Tournament 1993/1994: Oud-Ajacieden bij Inter: Dennis Bergkamp en Wim Jonk. Links Aron Winter in Lazio-shirt. (Chievo), Sabri Lamouchi (Parma), Khali- lou Fadiga (Auxerre), Giorgios Karagou- nis (Panathinaikos), Thomas Helveg (AC Milan) en drie jeugdspelers hebben voor alsnog de selectie van Cüper versterkt. Geen sterren, maar wel allemaal dege lijke spelers die een team sterker kunnen maken. Achterin lopen internationals rond als Fabio Cannavaro en Marco Materazzi, die in de rug gedekt worden door Francesco Toldo, de nachtmerrie van de Nederlandse internationals tij dens Euro 2000. Op het middenveld lopen de talentvolle Belozoglu Emre en Cristiano Zanetti rond, maar Luigi Di Bia- gio en Matias Almeyda hebben iets van hun glans verloren. De echte kracht van Inter ligt voorin, waar Christian Vieri, Hernan Crespo en Alvaro Recoba de ster ren zijn. Laatstgenoemde heeft - net als Domenico Morfeo (inmiddels vertrokken naar Parma) en Sergio Conceicao - een zeer slecht seizoen achter de rug en ac cepteerde al een loonsverlaging van der tig procent. Ook zei hij dat hij - als het moest - gratis voor Inter zou spelen. ledereen zal zich de onderlinge ontmoe tingen tussen Internazionale en Ajax van vorig seizoen nog wel herinneren. In de eerste ronde van de Champions League verloor Ajax zowel uit als thuis van de Italianen. Beide wedstrijden domineer den de Amsterdammers, maar luizige doelpunten van Pieman Crespo waren Ajax te machtig (1-0 in Milaan, 1-2 in Amsterdam). Bijna hadden beide teams in de halve finale weer tegenover elkaar gestaan, ware het niet dat Ajax in de laat ste minuut nog een ongelukkig doelpunt incasseerde van Inters stadsgenoot AC Milan. Een eerdere beroemde confronta tie tussen Ajax en Inter speelde zich afin 1972 en leverde Ajax de tweede Europa Cup voor landskampioenen in de geschiedenis op. In de Rotterdamse Kuip scoorde Johan Cruijff tweemaal tegen de ploeg van Sandra Mazzola, Giacinto Facchetti en Roberto Boninsegna. Ajax' huidige assistent-trainer Ruud Krol maakte deel uit van de defensie van Ajax in die wedstrijd. Onder de oud-Ajacieden die ooit het blauwzwarte tenuedroegen, zijn uiteraard Dennis Bergkamp, Wim Jonk, Aron Winter, Nwankwo Kanu en Clarence Seedorf. Maar de bekendste Ne derlandse oud-voetballer die ooit voor Inter speelde, is natuurlijk Faas Wilkes. Vooral voor Andy van der Meyde zal zijn optreden tijdens het Amsterdam Tour nament van bijzondere waarde zijn. Van Ajax-zijde zullen er wellicht nog revan- chegevoelens liggen ten opzichte van de ontmoetingen van het vorige seizoen. Voor Inter zal de wedstrijd puur dienen als voorbereiding op een nieuw, lood zwaar seizoen. Na veertien jaar zonder landstitel zullen de tifosi steeds onge duldiger worden, zolang een nieuwe Scudetto uitblijft. De druk op de selectie en technische staf van Inter zal niet minder worden. Tijdens de eerste training op trainingscomplex Appiano Gentile riep Cüper zijn spelers bijeen. Hij begon niet over de prijzen die Inter zou moeten winnen. Hij zei:'dit jaar moeten we goed voetbal spelen'. We zullen zien of dat dit seizoen ook gebeurt. Daan Schippers KEEPERS: Alberto Fontana (Ita) Mathieu Moreau (Fra) Francesco Toldo (Ita) VERDEDIGERS: Daniele Adani (Ita) Fabio Cannavaro (Ita) Francesco Coco (Ita) Ivan Ramiro Cordoba (Col) Carlos Alberto Gamarra (Par) Thomas Helveg (Den) Marco Materazzi (Ita) Giovanni Pasquale (Ita) Gonzalo Sorondo (Uru) Javier Zanetti (Arg) MIDDENVELDERS Matias Almeyda (Arg) Nicola Beati (Ita) Sergio Conceicao (Por) Stephane Dalmat (Fra) Luigi Di Biagio (Ita) Belozoglu Emre (Tur) Khalilou Fadiga (Sen) Giorgios Karagounis (Gri) Sabri Lamouchi (Fra) Siqueira de Oliveira Luciano (Bra) Buruk Okan (Tur) Andy van der Meyde (Ned) Cristiano Zanetti (Ita) AANVALLERS Hernan Jorge Crespo (Arg) Mohamed Kallon (SLe) Obafemi Martins (Nig) Alvaro Recoba (Uru) Nicola Ventola (Ita) Christian Vieri (Ita) COACH Hector Cüper (Arg) vrij 1 augustus zo 3 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 27