frustratie ONTMOETINGEN Al 14 jaar wacht Internationale op een nieuwe landstitel. De laatste twee seizoenen waren de Nerazzurri zeer dichtbij, maar de tifosi zijn er heilig van overtuigd dat er een vloek rust op het behalen van de Scudetto. 2003 EEUWIGE TWEEDE Het nieuwe beleid moet leiden tot een evenwichtige selectie in plaats van een elftal dat van los zand aan elkaar hangt. Desalniettemin heeft Inter voor komend seizoen toch alweer een handje vol aan kopen verricht. Andy van der Meyde (Ajax), Luciano Siqueira De Oliveira KJffl vrij i augustus zo 3 augustus I AMSTERDAM TOURNAMENT Veertien jaar The SONY Tournament Christian Vieri schiet, Hatem Trabelsi kijkt toe tijdens Ajax-lnternazionale in de Champions League van vorige jaar. In het seizoen 2001/2002 was Internazio- nale voor de eerste keer in lange tijd dich ter bij het kampioenschap van de Serie A dan ooit. Bij het ingaan van de laatste speeldag voerden de Milanezen - die der tien maal Italiaans kampioen werden - de ranglijst aan. Een overwinningtegen Lazio Roma zou in 2002 voldoende zijn voor de eerste landstitel sinds 1989, toen Lothar Matthaus, Jürgen Klinsmann en Andreas Brehme de scepter zwaaiden. De ploeg van Hector Cüper herhaalde dat kunstje niet, verkrampte en verloor met 4-2 van Lazio. Juventus greep de Scudetto en Inter eindigde als derde, omdat ook AS Roma nog een plaats hoger klom. Een zwarte dag voor de supporters van Inter, die sinds dien refereren aan 5 maggio. Weet in de Verenigde Staten iedereen wat er met 9/11 bedoeld wordt, in Milaan weet iedereen wat 5/5 betekent. Afgelopen seizoen kreeg Internazionale - opgericht in 1908 - een tweede kans, maar wederom was het Juventus dat de titel greep, terwijl Inter als tweede eindigde. Deze keer waren de tifosi minder gefrustreerd over het missen van het kampioenschap, maar des te meer overde uitschakeling in de halve finale van de Champions League tegen stadgenoot en eeuwige rivaal AC Milan. Het imago van trainer Hector Cüper werd door de tweede plaatsen in de competitie in stand gehouden. De47-jarige Argentijn bereikte met Valencia twee keer de finale van de Champions League, maar won er niet één. Met Real Mallorca verloor Cüper de Spaanse bekerfinale en in Argentinië leed hij met Huracan ook al eens een nederlaag in een belangrijke titelcon- frontatie. Wel won hij met Atlético Lanüs de Zuid-Amerikaanse Copa Conmebol en werd hij in 2000 door de UEFA uitgeroe pen tot beste trainer. Het feit dat hij als 'eeuwige tweede' wordt gezien, gaat samen met de kritiek dat hij saai is. Iets dat Cüper zelf tegenspreekt. „De mensen die me goed kennen, weten dat ik niet saai ben. In mijn werk moet ik gewoon laten zien dat ik controle over de situatie heb. Ik moet mijn gevoelens verbergen, maar ik ben absoluut niet koud of gevoel loos." Hoewel zijn team vaak saai voetbal op de mat legt, krijgt Cüper veel krediet van de supporters van Inter. Het zijn meestal de spelers die tijdens slechte wedstrijden worden uitgefloten in het Guiseppe Meazza, zelden de coach. Wie des te meer kritiek krijgt, is voorzit ter Massimo Moratti.Van al het geld dat sinds 1989 in de club is gepompt, is het merendeel uit zijn zak afkomstig. Hij houdt van Inter, maar daarin schuilt gelijk zijn grootste zwakte. De kritiek die hij krijgt, is dat hij teveel fan is en te wei nig een zakelijke, slimme voorzitter. Dat is merkbaar aan de hoeveelheid sterren die Inter in de loop der jaren heeft aan getrokken, in de hoop op nieuwe succes sen. Met alle topvoetballers - van Ronal- do tot Seedorf - probeert de club al jaren een succesteam te kneden. De club Inter nazionale heeft in vergelijking met Juventus of AC Milan nooit een echt goede organisatie gekend. Daar kwamen fans en media achter in de periode dat Marcello Lippi aan het roer stond. Bij Juventus was deze trainer erg succesvol geweest, maar bij Inter mislukte hij en moest vertrekken. Een groot deel van Lippi's succes in Turijn was dan ook te danken aan technisch directeur Luciano Moggi. Inter had tot voor kort niet zo'n functie, waardoor het technisch beleid zwalkende was. Sinds kort bekleedt oud speler Marco Branca die functie bij Inter. Voorzitter Moratti is gestopt als een gek met geld te strooien. Voor het eerst luis tert hij dit seizoen naar welke spelers de trainer wil, in plaats van zijn eigen Hector Cüper, favoriete topspelers aan te trekken. eeuwige tweede?

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 23