Na estien jaar noa even aretia FRANK DF BOER Lodi Roembiak, John van den Brom, Peter van Vossen en Ulrich van Cobbel gingen Frank de Boer voor in de Turkse competitie. Calatasaray is de nieuwe uitdaging voor de verdedigende helft van de voetbaltweeling. 2003 AFBOUWEN FONDS PRIJZENKAST Nathalie Nuiten The SONY E R S-^Vi Tournament vrij t augustus zo 3 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT Als Frank de Boer eenmaal ergens zit, krijg je hem daar niet zomaar weg. Voor Ajax kwam hij elf jaar lang uit en op de twee seizoenen aan het begin van zijn carrière na (i990/'9i en 199i/'92, red.), speelde hij per jaar ge middeld dertig competitiewedstrij den. Vervolgens kwam hij vijfjaar uit voor FC Barcelona. Slechts twee clubs in een loopbaan van 16 seizoenen, maar ook twee clubs waar hij niet helemaal lekker is vertrokken. Bij Ajax moest er in het seizoen i9g8/'99 een rechtszaak aan te pas komen voordat de Amsterdammers zowel Ronald als Frank de Boer naar de Catalaanse club lieten vertrekken. Ook zijn vertrek bij FC Barcelona was niet helemaal naar de zin van De Boer. De afspraak met de club was, in zijn ver sie van het verhaal, dat zijn contract met een jaar verlengd zou worden mits hij meer dan 25 wedstrijden zou spelen in het afgelopen seizoen. Met 35 duels op zijn conto voldeed de ver dediger met gemak aan die eisen, maar een contractverlenging zat er toch niet in. Daar kon ook de nieuwe oefenmeester, Frank Rijkaard, die De Boer kent als ploeggenoot en als bondscoach, niets meer aan doen. Rustig afbouwen zit er niet in voor de Nederlandse recordinternational. Met zijn 33 jaar heeft Frank de Boer een zeer lucratief tweejarig contract gete kend bij Galatasaray.de club die in het bezit is van de meeste Turkse landsti tels en komend seizoen wederom een poging gaat wagen in de Champions League. De aanvoerder van Oranje is bij lange na niet uitgevoetbald. De vraag blijft echter: wat had De Boer gedaan als Galatasaray hem niet had willen hebben? Had hij dan toch voor zijn oude club Ajax gekozen? Al vond hij het bedrag dat er werd geboden te laag en wilde hij een tweejarig con tract in plaats van de eenjarige over eenkomst die de Amsterdamse club in gedachten had. Of was hij dan naar Qatar vertrokken, naar het financieel erg welgestelde Al Ryaan? Nu heeft Frank de Boer - gezien zijn leeftijd - een redelijk lang contract getekend, bij een club van formaat. Een club met ambities en momenteel de middelen om dat waar te maken. Qatar is leuk voor voetballers die willen aftrainen in deze nietszeggende competitie en nog een leuk salaris willen meepak ken; niet voor een speler als De Boer, die momenteel nog makkelijk mee kan op het hoogste niveau. Frank de Boer steunt tegenwoordig incidenteel andere sporters.Troy Dou glas bijvoorbeeld, de inmiddels veer tigjarige atleet die nog steeds tot de nationale sprinttop behoort, ontving 20.000 euro van de voetballer. Hier mee wil De Boer aangeven dat hij inziet hoe moeilijk sommige sporters het hebben en dan met name diege nen in andere takken dan voetbal. Dat beide sporters in het verleden gedu peerd werden door een nandrolon- zaak was geen toeval. Ook sporters die onterecht worden veroordeeld op gebruik van stimulerende middelen kunnen op zijn steun rekenen. Frank de Boer overweegt een fonds op te richten om sporters met weinigfinan- ciële armslag te helpen. Zijn prijzenkast is al aardig gevuld, met alleen al in Nederland vijf lands titels, twee nationale bekers en drie nationale supercups, in Spanje een landstitel en in Europa een gewonnen Champions League, UEFACup,Wereld beker en een Europese Supercup. Wat kan een mens zich nog meer wensen? Redenerend vanuit een streber als Frank de Boer zal hij zijn doelen de komende jaren nog niet naar beneden bijstellen. Maar waarmee is hij tevre den? Met één Turkse landstitel? Of twee? Of met een goede prestatie in de Champions League? Of zal het EK 2004 in Portugal bovenaan zijn lijstje staan? Hoe het ook zij, wat hij ook wil, hij zal toch eerst de heuvel van het Amsterdam Tournament moeten beklimmen, met niet zo maar een paar tegenstanders. Frank de Boer verdedigt de komende twee jaar de kleuren van Calatasaray (foto: Empics).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 21