2003 ONTWIKKELING The SONY j^_A S T E R D Tournament ft®-: H 'v Ht_V. JL - Jari Litmanen, hier in de Alkmaarder Hout scorend tegen AZ, volgt Cristian Chivu op als aanvoerder van Ajax. Tussen de twee Europese duels door wordt Ajax ook nog door Feyenoord uit geschakeld in de Amstel Cup, waardoor de tweede plaats in de competitie het hoogst haalbare wordt. Geen concrete prijs, maar wel voorrondewedstrijden in de Champions League. De laatste zeven wedstrijden in de competitie sluit Ajax winnend af, daarmee concurrent Feye noord gefrustreerd achterlatend. Ajax' overwinningtegen FCTwenteen het punt verliesvan Feyenoord tegen Willem II stelt Ajax zeker van de tweede plaats. Tevre denheid over het afgesloten seizoen overheerst. Ajax heeft het verloren gegane internationale terrein op een schitterende wijze heroverd. De positieve kritieken op het jonge Ajax van Ronald Koeman zijn overal in Europa te horen. De doorbraak van jonge spelers als Wesley Sneijder en Nigel de Jong, de spectacu laire ontwikkeling van Steven Pienaar en ook Maxwell maken van Ajax de smaak maker van de Champions League. Niet voor niets worden Andy van der Meyde, Zlatan Ibrahimovic, Steven Pienaar en Cristian Chivu door de UEFA genomi neerd voor respectievelijk beste aanval lers en beste verdediger. Op de eerste training voor het siezoen 2003/2004 start Ronald Koeman nog met dezelfde selectie als vorig seizoen, maar inmiddels zijn Cristian Chivu en Andy van der Meyde verkocht aan respectievelijk AS Roma en Internazio- nale. Het is de prijs die Ajax betaalt voor het succes in de Champions League. In vergelijking met vorig jaar zijn ook Richard Witschge, Joey Didulica en Mido niet meer in de ArenA te zien. Chivu kan veruit beschouwd worden als het grootste verlies dat de Amsterdammers tijdens de zomerstop leden. De aanvoerder van vorig seizoen was een belangrijke pion in het Ajax van Ronald Koeman, maar hij gaat een nieuw avontuur tegemoet bij AS Roma. De komst van Julien Escudé en Zdenek Grygera moet de verkoop van Chivu opvangen. Het vertrek van Mido compenseert Ajax met de komst van Wesley Sonck, de 24-jarige spits die de afgelopen twee seizoenen topscorer van België werd. Ajax had de Belgische inter national al langer op de korrel. De verdere ontwikkeling van de jonge spelers van Ajax, in het bijzonder Sneijder, Pienaar en uiteraard Van der Vaart, doen Amster damse voetbalharten verlangen naar de komende voetbaljaargang. Een jaargang waarin Ajax voor alle prijzen wil gaan. Na zeven magere jaren weer op zoek naar zeven vette jaren. Daan Schippers Steven Pienaar achtervolgt door Cennaro Gattuso (AC Milan). vrij 1 augustus zo 3 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 13