Arie van Eijden Algemeen Directeur AFC Ajax Amsterdam Voetbalvrienden, Namens Ajax mag ik u van harte welkom heten bij de wedstrijd van vandaag. Een wedstrijd die wat Ajax betreft in het teken staat van de voorbereiding op een verwachtingsvol seizoen 2003-2004. Ajax is er trots op dat u de moeite heeft genomen vandaag naar ons eerste elftal te komen kijken. U zult ongetwijfeld met mij vaststellen dat Ajax een herkenbaar gezicht heeft gehouden. De spelers die vorig seizoen gezichtsbepalend waren voor Ajax vormen opnieuw de kern van de groep onder leiding van Ronald Koeman. Dat is in ieder geval voor Ajax een enorme opsteker. Nog niet zo lang geleden hadden Nederlandse clubs in het algemeen en Ajax in het bijzonder het gevoel te fungeren als opleidingsinstituut voor het buitenlandse Grote Geld. Uiteraard leidt Ajax nog steeds op, maar het verschil met het recente verleden is dat Ajax zijn Grote Talenten langer aan zich weet te binden. Afgelopen seizoen braken er opnieuw een aantal 'eigen' gezichten door in de A-selectie. Denk eens aan Nigel de Jong en zijn fantastische goal in de UEFA Champions League tegen Arsenal. Of denk aan Wesley Sneijder die meteen door stootte naar het Nederlands Elftal. Jongens die de Ajax-manier van voetballen hebben geleerd op De Toekomst, de effectieve jeugdopleiding van Ajax. En Ajax had al zoveel Grote Talenten: Rafael van der Vaart (natuurlijk Rafael van der Vaart!), Johnny Heitinga, Steven Pienaar en Zlatan Ibrahimovic. Een opsom ming waarmee ik niemand tekort wil doen, want de kracht van Ajax schuilt wel degelijk ook in de balans in het elftal. Na de eerder gememoreerde goal van Nigel de Jong schreven de Britse journalisten massaal: "Dit Ajax is het elftal van de toekomst." Vermoedelijk hadden ze zelf de dubbelzinnigheid van die constatering niet eens in de gaten. U behoort vandaag tot een select gezelschap. U bent één van de eersten om te zien in hoeverre Ajax zijn Grote Belofte kan inlossen. Daarom: van harte welkom! Wij zijn net zo benieuwd als u. Trouwens, u bent uiteraard ook meer dan welkom in de Amsterdam ArenA om Ajax dit seizoen in officiële wedstrijden aan het werk te zien. Alle informatie vindt u op www.ajax.nl. Ik wens u bijzonder veel plezier bij de wedstrijd van vandaag! Arie van Eijden, Algemeen Directeur 2 DVS'33 - Ajax Amsterdam - www.dvs33.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 5