bevrijden. Met snelle en gevaarlijke spitsen als Jaan de Graaf (IJ'vogels) wist de 'thuisclub' nogal eens onrust te stichten in de Ajax-defensie. Daar maakte Ronald Spelbos, overgekomen van Club Brugge, zijn debuut. De robuuste laatste man kon niet verhinderen dat de jarig Jaan de Graaf op een pass van clubgenoot Jan Vedder doorstroomde naar doelman Galjé, die De Graaf neer haalde. Harry Valkenburg (Valleivogels) benutte de strafschof, 1-2. Niet zo lang na de pauze maakten de amateurs zelfs gelijk. Aanvoerder Geo de Leeuw (GVW) maakte een steekpassje van Valkenburg keurig af. Ajax nam direct tegen maatregelen. Met één van zijn beruchte schoten knalde Ronald Koeman, die nu vlak achter de aanval kon spelen, zijn team naar een nieuwe voorsprong. Nadat trainer De Mos eerst de Deen Jan Mölby en Oostenrijker Felix Gasselich in het veld bracht voor Koeman en de tegenvallende Vanenburg, en even later Wilco van Buuren, Dennis de Graaf en John Bosman wisselde voor Silooy, Boeve en Marco van Basten, liep Ajax pas vlot uit op de moegespeelde tegenstander. Een mooie kopbal van aanvoerder Dick Schoenaker, een vrije trap van Gasselich en een droge knal van Jan Mölby til den de eindstand naar 6-2. Coach Kars Schepers had inmiddels al zijn spelers aan Ajax 'laten ruiken'. Bij vlagen waren er hoogstandjes maar spelers als Vanenburg en Van Basten vertolkten toch geen hoofdrol. Politie te paard was aanwezig om na de wedstrijd het publiek enigszins in toom te houden zodat de Ajacieden de kleedkamer konden bereiken. Na afloop vertrok de organisatie en de spelers, waaronder de Ajacieden, naar restaurant de Witte Herbergh. Hier genoot het gezel schap van een overheerlijk buffet. Opstelling Ajax: Hans Galjé, Ronald Spelbos, Ronald Koeman (Jan Mölby), Edo Ophof, Sonny Silooy (Wilco van Buuren), Peter Boeve (Dennis de Graaf), Frank Rijkaard, Dick Schoenaker, Gerald Vanenburg (Felix Gasselich), Marco van Basten (John Bosman) en Rob de Wit. Ajax werd dat seizoen met 54 punten Kampioen van Nederland. Ajax scoorde 93 doel punten en kreeg 46 doelpunten tegen. In de strijd om de KNVB beker werden de Amsterdammers in de achtste finales uitgescha keld door PSV. Het verblijf op het Europese toneel was van korte duur. In het seizoen '84- '85 werd Ajax in de tweede ronde van de UEFA-cup verras send uitgeschakeld door Bohemians Praag. DVS'33 - Ajax Amsterdam - www.dvs33.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 26