7 984: Ajax in Ermelo (deel I) In 1984 was Ajax voor de eerste keer te gast op sportpark DVS'33. In de voorbe reiding op het nieuwe seizoen speelden de Amsterdammers de eerste oefenwed strijd in Ermelo. De organisatie van Voetbal Ermelo'84 was in handen van Hielke Sietsma en Cees Koster. Sportpark DVS'33 begroette op deze zaterdag 28 juli ongeveer 8.000 toe schouwers die op het evenement waren afgekomen. Om 15.00 uur speelde DVS een voorwedstrijd tegen de oud-interna tionals en Ajax speelde om 17.30 uur tegen een streekelftal. Tussen de bedrijven door gaven de wereldkampioenen synch- roonspringen, Marjo van Diermen en Jaqueline de Ruiter een demonstratie trampol inespringen. Voor de wedstrijd tegen Ajax had de organisatie van Voetbal Ermelo'84 een elftal samengesteld bestaande uit topamateurs uit de regio. Onder de naam Randmerencombinatie speelden de amateurs tegen het grote Ajax. Het streekelftal stond onder leiding van Kars Schepers die dat jaar de overstap maakte van SDV Barneveld naar SDC Putten. In de zomer van '84 verwelkomde Ajax Ronald Spelbos en Rob de Wit als nieuwe aanwinsten. Zij maakten in Ermelo hun debuut voor de ploeg van trainer Aad de Mos. John van 't Schip ontbrak wegens een belessure. Ajax had de handen vol aan het regioteam. De Amsterdammers drongen het grootste deel van de wedstrijd wel aan en liepen in de tweede helft uit naar een 6-2 voor sprong, maar ze moesten in eerste instantie toestaan, dat de amateurs een 2-0 achter stand wegwerkten. Even leek er sprake van een stunt. De duizenden toeschouwers, duidelijk op de hand van de amateurs, kregen in de regen meer strijd voorgeschoteld dan ze waarschijnlijk verwacht hadden. Het amateurteam weerde zich kranig. Mede door de fantastisch keepende Gert Fidder (Nunspeet) en de sterke achterhoede bleef de Randmerencombinatie goed op de been tegen het vaak aandringende Ajax. Voor twee afstandschoten van een meter of twintig, afgevuurd door Ronald Koeman en Peter Boeve, moesten de amateurs echter buigen. Anderzijds kwam naar voren dat bij diverse Ajacieden na een week training de echte scherpte nog ontbrak. Nieuweling Rob de Wit (van FC Utrecht) slaagde er maar zel den in iets goeds te verrichten op de linkervleugel, terwijl gele genheidsrechtsbuiten Frank Rijkaard wel enkele malen tot de achterlijn kwam. Spits Marco van Basten wist met deze voor zetten nog niet echt raad. Bovendien toonde de amateurdefen sie zich in de lucht vrij sterk. Interessant was het om te zien hoe de amateurs zich bij vlagen uit de Ajax-klem wisten te View DVS'33 - Ajax Amsterdam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 25