Sander Boschker:Twents boegbeeld bij Ajax Tweede keus? Algemeen wordt aangenomen dat Sander Boschker de 2e keus was van Ronald Koeman, achter Harald Wapenaar. Laatstgenoemde ging er ten onrechte van uit dat hij de opvolger van Didulica zou worden. Boschker had zelf op Ie paasdag een goed gesprek met Koeman: "Ik had hier direct een goed gevoel over. Koeman gaf duidelijk aan dat ik zijn Ie keus was en zeker geen 2e keus." Boschker is niet jaloers op Wapenaar nu deze volgend jaar in de Engelse Premier League het doel verdedigt van Porsmouth. Contacten vanuit Engeland heeft hij bewust afgehouden: "Er was wel belangstelling vanuit Engeland, maar ik wilde per sé in Nederland blijven. Als Ajax dan komt hoefje niet lang na te denken. Je praat immers over de Nederlandse top en ook europees heeft Ajax dit seizoen goed gepresteerd in de Champions League." Sander heeft gekozen voor een appartement in Amsterdam en zal, wanneer het programma het toe laat, heen en weer reizen tussen Lichtenvoorde en Amsterdam. Afgelopen zomer vertrok Sander Boschker van FC Twente naar Ajax. Zestien jaar verdedigde hij het doel van de tukkers en heeft zodoende honderden competitieduels achter zijn naam staan, evenals veertien europa cup duels. Zijn ultieme hoogtepunt bereikte hij op hemel vaartsdag 2001 toen FC Twente de beker won en Boschker als absolute held bijna in z'n eentje PSV versloeg in de strafschop- penserie. Verwachtingen Boschker weet nog niet wat hem allemaal te wachten staat bij Ajax: "Hoe is de organisatie geregeld? Hoe is het om in het buitenland te spelen? Hoe is het om Champions League te spelen?" Deze en andere vragen spoken door zijn hoofd. Wat hij in ieder geval wil is prijzen winnen. Persoonlijk wil hij graag aan spelen toekomen, maar weet dat de kans daarop - voorlopig althans - niet al te groot zal zijn: "Koeman is eerlijk naar mij geweest door aan te geven dat (7ees verder op pag. 13)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11