Voorwoord - Blauw-Wit Beste Ajaxieden, Blauw-Witters en alle aanwezigen. Toen mij gevraagd werd om een stukje te schrijven i.v.m. de wedstrijd Blauw-Wit - Ajax wilde ik hier natuurlijk iets meer over vertellen. Als voor zitter van het organisatiecomité heb ik de afgelopen maanden heel wat vergadert en ook heel veel leuke dingen meegemaakt. Het is toch fantastisch zoveel oud Blauw-Wit en Ajax spelers te mogen begroeten, spelers die zowel Ajax maar zeker ook Blauw-Wit een naam hebben gegeven. Onze legendarische doelman Herman van Raalte vond het een grote eer de aftrap te mogen verrichten en wij begroeten hem ook van harte met zijn echtgenote. Ajax is een begrip geworden in de voetbal wereld en helaas is Blauw-Wit naar de amateurs afgezakt wat echt geen schande is. Maar ook Blauw-Wit gaat een nieuwe en sportieve uitdaging aan en zal ook weer van zich doen spreken. Door een fusie van 4 grote amateur verenigingen: KBV, Neerlandia/SLTO, Sparta en Blauw-Wit/Osdorp is er een nieuwe mega vereniging ontstaan onder de naam FC Blauw-Wit Amsterdam die zich zal manifesteren, zowel prestatief, jeugdopleiding, maar ook rekreatief. U leest hier meer over elders in dit programma boekje. Het affiche van de wedstrijd herinnert ons weer aan de tijden dat Ajax en Blauw-Wit hun wedstrijden tegen elkaar speelden in het Olympisch stadion en de Meer. Ik hoop dan ook dat uw komst vandaag bij deze wedstrijd op ons gezellige Sportpark Sloten (overigens een uitgesteld geschenk van Ajax i.v.m. net 100 jarig bestaan van Blauw-Wit in 2002) bij velen van u aanleiding mag zijn om onze nieuwe club FC Blauw-Wit Amsterdam komend seizoen bij thuis wedstrijden te mogen begroeten. Wij spelen o.a. tegen Feijenoord, Sparta en Excelsior, dus echt de moeite waard, u zult dit tegen die tijd op onze affiches kunnen lezen die wij bij thuis wedstrijden op de bekende adressen zullen ophangen. Ik wens u een plezierige wedstrijd en dank Ajax voor hun bezoek. Ook dank ik mijn mede commissieleden die erg veel werk verzet hebben. Rob de Vries, voorzitter organisatiecomité jubileum wedstrijd Blauw-Wit-Ajax Voorzitter van FC Blauw-Wit Amsterdam. 03

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 5