Afscheid met i LAATSTE COMPETITIEDUEL Nu Ajax zich zo goed als heeft verzekerd van de tweede plaats, kunnen de spelers zich na vandaag met een gerust hart richten op een welverdiende vakantie én op deelname aan de voorronde van de Champions League volgend seizoen. Of is er nog kans op meer? Als PS V vandaag bij FC Groningen verliest en Ajax wint ruim van SC Heerenveen, dan kunnen de Amsterdammers zelfs nog landskampioen worden. Het zou een fantastische bekroning zijn van een geweldig seizoen. Al rekent feitelijk niemand op dit scenario. VAARWEL Patrick Leemans Hoe is de stand van zaken? PSV leidt nog steeds in de Holland Casino Eredivisie. De Eindhovenaren, die vandaag aan een gelijkspel of een winstpartij genoeg heb ben, kunnen landskampioen worden. De -'aüHIHHHHHHHKLi Tti- ploeg van trainer Guus Hiddink heeft 83 WrgjisfflS punten, drie meer dan Ajax. Aanvoerder Mark van Bommel en consorten werken 5® vandaag de op papier moeilijke uitwed strijd bij FC Groningen af. De noorderlin gen, met Ajax-huurling Pius Ikedia in de selectie, hebben op basis van een veel beter doelsaldo voldoende aan een gelijkspel om deelname aan de Nacom- petitie te ontlopen. Het elftal van trainer Ron Jans staat op de veertiende plaats met 31 punten. Ajax heeft het winnen van de landstitel dus niet meer in eigen hand.Omdat Feyenoord afgelopen zondag gelijkspeelde bij Willem II (1-1), kunnen de Rotterdammers geen tweede meer worden. Nou ja, theoretisch nog wel. Als Ajax vandaag verliest en de ploeg van trainer Bert van Marwijk wint met i2-o van Roda JC, dat nog voor Europees voetbal speelt, eindigen de Rotterdammers als 'second best'. Ronald Koeman geeft aan, hoe belangrijk het veiligstellen van die tweede plaats is geweest voor het behouden van een aantal bepalende voetballers: „Het behalen van Champions League is heel belangrijk voor deze spelers. Het is heel aantrekkelijk voor ze. Ais ze daardoor bij ons blijven, zijn we daar uiteraard zeer tevreden mee", aldus de trainer na afloop van de beslissende 1-2 overwinning op FC Twente afgelopen zondag. Ajax boekte in Enschede een belangrijke zege die niet zonder slag of stoot tot stand kwam. Een benutte strafschop van Cristian Chivu en een droge, lage knal van Rafael van der Vaart brachten Ajax op een veilig lijkende voorsprong. Invaller John maakte er in de slotfase nog 1-2 van. De tegenstander van vandaag, SC Heerenveen, zal in ieder geval geen medewerking verlenen aan een Amsterdams feest. De Friezen zijn aan een opmerkelijke Steven Pienaar, door de technische commissie gekozen tot Talent van het Jaar 2002/2003. Hij ontving daarvoor, uit handen van de naamgever zelf, de Marco van Basten trofee. opmars bezig en moeten vandaag winnen, willen ze in aanmerking komen voor een plaats in de UEFA Cup van volgend seizoen. In de selectie van SC Heerenveen bevindt zich voormalig Ajacied Gerald Sibon, die een paar maanden geleden het blauwwit van Sheffield Wednesday verruilde voor dat van de Friese subtopper. Hoe onzeker het competitieverloop nog is, vast staat in ieder geval wel dat een aantal spelers volgend seizoen niet meer in de ArenA te bewonderen is. De doel mannen Joey Didulica en Henk Timmer nemen vandaag afscheid van Amster dam. De 25-jarige Australiër gaat zijn geluk beproeven bij het Oostenrijkse Austria Wien, waar hij voor drie jaar heeft getekend. Het contract van de goalie loopt aan het eind van dit seizoen af, dus kan de sluitpost transfervrij ver trekken. Didulica keepte dit seizoen in totaal dertien wedstrijden voor Ajax. Vooral zijn optreden in de uitwedstrijd tegen Valencia zorgde voor veel lofzan gen. Doelman Timmer gaat terug naar AZ, de club die hem aan het begin van dit seizoen verhuurde aan Ajax. De 31-jarige keeper speelde dit seizoen drie duels voor de Amsterdammers. Ook verdedi ger David Mendes da Silva gaat terug naar waar hij vandaan kwam. De 20-jarige Rotterdammer kwam in de winterstop op proef van Sparta, maar kon geen contract afdwingen onder Ronald Koeman. De afscheid nemende ras-Ajacieden Richard Witschge en Aron Winter komen verderop in deze Kick Off aan bod. Ook zal Ajax stilstaan bij het afscheid van bestuurlijk instituut Michael van Praag. Tot slot worden ook nog alle jeugdelftallen gehuldigd, die dit seizoen in hun klasse kampioen zijn geworden. donderdag 29 mei AJAX-SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 5