Doel bereikt FC TWENTE-AJAX 1-2 Eén wedstrijd voor het einde van de competitie 2002/2003 verzekerde Ajax zich van voorrondewed strijden voorde Champions League. Dankzij een penalty van Cristian Chivu en een counterdoelpunt van Rafael van der Vaart wonnen de Amsterdammers in Enschede met 1-2 van FC Twente. \TE RU Cristian Chivu schudt Collins John van zich af. Ajax niet meer in de problemen. Dat Van der Meyde FC Twente in de laatste minuut via en Van der Vaart Collins John nog een doelpunt meepikte, in een innige was slechts goed voor de statistieken, omhelzing na de Voor Ajax telde slechts dat de belang- tweede Amster- rijkste doelstelling in de slotfase van de damse treffer. competitie werd gehaald. Zondag 25 mei FC Twente-Ajax 1-2 (0-0) 64. Chivu 0-1 (pen.), 82. Van der Vaart 0-2,90. John 1-2 FC Twente: Boschker; Heubach, Grujic, Pothuizen, Van der Weerden (65. Booth), El Brazi, Ouedraogo, Polak, Cziommer (78. Van der Doelen), Houwing (46. John),Cairo Ajax: Lobont; De Jong, Yakubu, Chivu, Maxwell, Pienaar, Galasek, Sneijder, Van der Meyde (86. Boukhari), Van der Vaart, Sikora (75. Pasanen) Scheidsrechter: Van Egmond Toeschouwers: 13.400 Geel: Ouedraogo, Van der Weerden (FCTwente) donderdag 29 mei AJAX-SC HEERENVEEN Waar Ajax één speelronde voor het einde van de competitie niet verzaakte tegen FC Twente, liet aartsrivaal Feyenoord bij Willem II een cruciale steek vallen. Het puntenverlies van de Rotterdammers en de winst van de Amsterdammers, was voor Ajax voldoende om de tweede plaats te consolideren. De doelstelling van Ronald Koeman en de zijnen werd daarmee bewerkstelligd en voorrondewedstrijden voor de Champions League van volgend seizoen een feit. Slechts theoretisch kan Feyenoord nog langszij komen. Al in het eerste kwartier van de wedstrijd tegen FC Twente had Ajax - waar de geblesseerden HatemTrabelsi en Jari Lit- manen ontbraken - de mogelijkheden om het duel te beslissen. Rafael van der Vaarten Victor Sikora slaagden er echter niet in doelman Sander Boschker te pas seren. De resterende tijd van de eerste helft slaagde Ajax er niet in om de Tuk kers onder druk te zetten. Aangezien ook FC Twente weinig kon bieden, werd het een weinig boeiend schouwspel. Ai snel liet Koeman linksbuiten Victor Sikora en rechtsbuiten Andy van der Meyde van positie wisselen, maar eenzelfde omzet ting bij de tegenstander (Cairo en Polak) sorteerde meer effect. FC Twente werd gevaarlijker en kreeg via Thijs Houwing zelfs de beste kans de score te openen. Na de thee leek het kwartje bij Ajax te vallen en werd wél fanatiek op zoek gegaan naar doelpunten. Van der Vaart zakte terug uit de spits en Andy van der Meyde ging centraler en diep spelen. Tomas Galasek en Van der Meyde kregen behoorlijke kansen, die echter niet wer den verzilverd. FC Twente leek te worden gesterkt door het gebrek aan aanvallende scherpte bij Ajax en groeide langzaam in de wedstrijd. Vlak nadat Van der Meyde een kopbal van de lijn gered zag, miste Simon Cziommer op aangeven van Ellery Cairo een gigantische kans. Eén minuut later werd Andy van der Meyde in het strafschopgebied gehaakt door Chris van derWeerden. Cristian Chivu wist wel raad met de toegekende strafschop: o-i. De wedstrijd werd opener, maar FC Twente kwam niet verder dan een goede inzet van Ellery Cairo die door Bogdan Lobont onschadelijk werd gemaakt. Acht minuten voor tijd was het Ajax dat de wedstrijd in het slot gooide. Een uitbraak - na een enorme fout van Spira Grujic - van Van der Meyde en Van der Vaart werd door laatstgenoemde uitstekend afgerond: 0-2. In de slotfase kwam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 27