Knallende zevenklanner Doelpunten maken was het devies. Dat gebeurde ook op de glibberige grasmat van de Amsterdam ArenA. Na een aanvankelijk weifelend begin, stopte de teller bij 7-1. A1AX-DE GRAAFSCHAP 7-7 Rafael van der Vaart in het nauw gedrongen door Michael van der Kruis. De Ajacied zou zich toch uit zijn benarde positie weten te ontworstelen. Zondag 18 mei Ajax-De Graafschap 7-1 (2-1) 3. Van de Haar 0-1,16. Van der Vaart 1-1,45. Van der Vaart 2-i, 63. Sneijder 3-1, 67. Galasek 4-1, 72. Pienaar 5-1, 76. Maxwell 6-1,89. Boukhari 7-1 Ajax: Lobont,Trabelsi, De Jong, Yakubu, Maxwell, Galasek, Sneijder (69. Witschge), Pienaar (79. Boukhari), Litmanen (46. Sikora),Van der Vaart, Van der Meyde De Graafschap: Wevers, Bot, Van der Kruis, Bakens, Hermans, Van Leerdam, Berck Beelenkamp, Hertog, Leonardo (69. Karaca), Van de Haar (76. Zafarin), Culina Scheidsrechter: Wegereef Toeschouwers: 49.359 Geel: Leonardo, Culina (De Graafschap) donderdag 29 mei Hm ik' Zonder de geschorsten Zlatan Ibrahimo- vic en Cristian Chivu zou Ajax wel even korte metten maken met hekkensluiter De Graafschap. Dat was de alom heers ende verwachting in de drukke ArenA voor aanvang van de wedstrijd. Niets bleek minderwaar. De Graafschap kwam verrassend goed uit de startblokken en zag spits Hans van de Haar al na drie minuten bijzonder fraai de score openen. De aanvaller volleerde de bal uit een cor ner met een halve omhaal in het doel. Ajax had niet direct een passend ant woord klaar. De ploeg had zichtbaar moeite met de verdedigende tactiek van de opponent. Twee individuele acties van Rafael van der Vaart zetten de ploeg uiteindelijk op het goede spoor. Eerst rondde hij fraai af met een schot in de kruising. Op slag van rust schoot hij op aangeven van Steven Pienaar hard raak in de lange hoek. De bal caramboleerde daar bij door de benen van verdediger Bot heen. Het verzet van de bezoekers brak pas definitief twintig minuten na de pauze. Van der Vaart schoot hard op de vuisten van doelman Wevers. De terugsprin gende bal werd opgepikt door Pienaar, die bekeken teruglegde op de inlopende Sneijder, 3-1. Daarna ging het hard. Hatem Trabelsi verdiende een strafschop die door Tomas Galasek gedecideerd werd benut. Pienaar bekroonde een uit muntende tweede helft door op aange ven van Victor Sikora 5-1 te maken. Max well maakte vervolgens de mooiste treffer van de middag. De Braziliaan kogelde de bal van zestien meter snoei hard in de kruising. De laatste treffer kwam op naam van invaller Nourdin Boukhari. Ook hij trof, met links, de bovenhoek. Missie geslaagd. Ajax had gewonnen en aan het doelsaldo gewerkt. Meer kon er niet gedaan worden. Sikora wordt door Var der Vaart bedankt voor zijn assist, waardoor Steven Pienaar er j-i van kon maken. AJAX - SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 21