LUCKY waren. Later ging het steeds beter en pasten we ons aan het niveau aan. We kregen iets extra's in de ploeg en ik denk dat we trots mogen zijn op wat Ajax dit jaar bereikt heeft." „Ik voel me thuis in Nederland. De men taliteit hier verschilt niet veel met die uit mijn geboorteplaats Los Angeles. Net als Amsterdam is ook die stad een smelt kroes van culturen en de mensen daar leven relaxed en maken zich niet te druk. Zo zijn Nederlanders ook. Op sportge bied is de mentaliteit wél anders. Ameri kanen zijn trotser, meer nationalistisch en willen koste wat het kost winnen. Nederlandse spelers willen alles voet ballend oplossen en klappen er minder in. Ik denk dat ik van beide werelden het beste heb meegenomen. In het voetbal ben ik vernederlandst, maar toch ben ik nog steeds een echte Amerikaan. Zeker mentaal gezien. Daarom is het voor mij niet moeilijk om me na de uitschakeling in de Champions League op te laden voor de competitiewedstrijden. Want ook die zijn van groot belang. Het duel tegen De Graafschap is net zo belangrijk als alle andere wedstrijden. Dit seizoen heeft kracht gekost en de achtervolging door Feyenoord is frustrerend. Ik heb in deze fase van de competitie liever meer rust en ruimte, maar omdat 'Lucky Feye noord' blijft winnen, moeten ook wij vol aan de bak. De Rotterdammers hebben veel duels gelukkig gewonnen en ook PSV zit het mee. Daardoor lopen wij kleine tikjes op, maar dat is niet erg. Zo lang de grote klap maar achterwege blijft. Want we moeten op de tweede plaats eindigen. Ik wil volgend jaar opnieuw in de Champions League spe len. Dat toernooi is aantrekkelijker dan de UEFA Cup. Zoiets groots mag een club als Ajax niet meer missen." „Het hoogtepunt van dit seizoen is onge twijfeld de minuten na de wedstrijd tegen AS Roma in Italië. Olimpico was al helemaal leeg, maar onze supporters waren er nog. Omdat we toen de kwart finale van de Champions League gehaald hadden, bleven de fans ons toe zingen. We zijn een paar keer terugge gaan om ze te bedanken voor hun steun. Dat was geweldig. Het dieptepunt is niet zo moeilijk te benoemen; mijn blessure natuurlijk. Ik ben pas 25, maar heb al veel kwetsuren (in 1999 hield een teenbles sure hem lang aan de kant en in 2001 had hij ook al problemen met zijn achil lespees, red.) gekend. Hopelijk blijf ik nu een tijdje gevrijwaard. Of deelname aan het WK en de Champions League positief zijn geweest voor mijn ontwikkeling als voetballer? Ja, ik denk van wel. Voor mijn gevoel heb ik een enorme vooruitgang geboekt. Ik weet dat ik nu met elke spe ler op het veld kan staan. Op het WK in Japan en Zuid-Korea betrapte ik me er op, dat ik soms bescheiden opkeek naar bepaalde tegenstanders. Daar heb ik nu geen last meer van. Dankzij deelname aan het WK en de Champions League heb ik meer 'schijt' aan opponenten gekregen. Op een respectvolle manier, uiteraard. Ook merk ik, dat ik me niet meer laat afschrikken door bepaalde invloeden. Volle stadions,fanatieke sup porters, lange reizen, veel media-aan dacht; Ajax kent het nu wel. En de spelers dus ook. Dat viel me vooral op toen ik geblesseerd was. Vanaf de tribune kon ik zien dat we tijdens de eerste duels in de Champions League onzeker en angstig zondag 18 mei AJAX - DE GRAAFSCHAP

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 7