Waf SUPPORTERS SPANNEND Patrick Leemans Zonder de steun van de eigen supporters moest Ajax het tegen NEC zien te klaren. De burgemeester van Nijmegen wilde dat de fans alleen georganiseerd naar de wedstrijd kwamen, waarop Ajax besloot geen kaarten te verkopen. Daardoor bleef het vak achter het doel leeg. Met name in de eerste helft, toen Ajax die kant opvoetbalde, leken de spelers hun fans ernstig te missen. Uitgespeelde kansen kwamen er namelijk niet. „We waren niet scherp, niet agressief en lie ten ons te veel naar achteren dringen. Met name Hersi kreeg veel te veel ruimte. Na de goal weet je dat je het moeilijk krijgt en dat NEC nog verder naar achter gaat spelen. Maar we hiel den de rust in het voetbal. Dat is de winst, opgebouwd door de ervaring in de Champions League.Trabelsi had last van zijn knie en ik wisselde hem voor Sikora waardoor we meer risico namen. Het bepalende moment was de kans die Dennis de Nooijer miste. Als die was bin nengegaan, was het heel moeilijk geworden. De winst is verdiend. We had den in de slotfase zelfs nog wel meer doelpunten kunnen maken. Maar NEC was wel een stuk beter dan RKC (dat Ajax met 6-1 oprolde, red.) vorige week", vond Ronald Koeman. Omdat ook Feyenoord won, blijft de voorsprong op de Rotter dammers één punt bedragen. Ajax zal tot het eind van de competitie tot het uiterste moeten gaan. Feyenoord dwingt de Amsterdammers ertoe. En dat is voor het jonge elftal van Koeman, dat hoge ogen gooide in de Champions League, opnieuw een zware uitdaging. Het wordt steeds duidelijker dat de moege streden spelers snakken naar het einde van dit seizoen. Rust en vakantie zijn geboden voor de jonge benen, die dit voetbaljaar hoe dan ook een bijzondere prestatie hebben geleverd. De thuiswed strijd van vandaag, tegen De Graafschap kan daarom een welkom duel worden. De ploeg uit Doetinchem staat onderaan in de Holland Casino Eredivisie en heeft dit seizoen slechts twintig punten gehaald. Jammer genoeg behoren twee van die gewonnen punten wel tot het gelijkspel dat Ajax in Doetinchem te ver werken kreeg. Op De Vijverberg werd het in december vorig jaar 1-1, dankzij doel punten van Mido (technisch directeur Leo Beenhakker wilde vorige week naar Celta de Vigo gaan kijken om een gesprek met de spits te hebben. Helaas bleek de Egyptenaar geblesseerd en volgt de duidelijkheid over zijn toekomst in Amsterdam nog) en Dave Zafarin. De Graafschap staat twee punten onder Excelsior, dat gisteren tegen Willem II speelde. De ploeg van trainer Peter Bosz heeft het moeilijk om directe degradatie te ontlopen. De Superboeren maken er geen geheim van dat de wedstrijd van vandaag niets voor hen zal opleveren. De Graafschap moet namelijk nog tegen de concurrenten FC Groningen (thuis) en FC Zwolle (uit). Het is niet ondenkbaar, dat de spelers en hun trainer al met hun hoofd bij die wedstrijden zitten. De club uit Doetinchem kent nogal wat oud-Aja- cieden. De verdedigers Milan Berck Bee- lenkamp en Michael van der Kruis, de middenvelders Arno Splinter, Rody Tur- pijn en Jason Culina (verhuurd tot aan het eind van dit seizoen) en de aanvallers Dennis Schulp en Hans van de Haar speelden ooit voor de Amsterdammers. John van den Brom en Peter van Vossen begonnen dit seizoen in Doetinchem, maar zitten om uiteenlopende redenen niet meer bij de selectie van Bosz. Van den Brom is scout geworden en Van Vos sen heeft de club per direct verlaten toen duidelijk werd dat hem geen nieuwe contractaanbieding zou worden gedaan. De Graafschap won nog nooit in de ArenA. in 1998 werd een gelijkspel behaald (1-1), maar daarna won Ajax iedere keer overtuigend. Vorig seizoen werd het 4-0, mede dankzij een eigen doelpunt van verdediger René Bot. Ajax moet in staat worden geacht het duel van vandaag te winnen. Met een beetje geluk houden de medespelers van Jari Litmanen rekening met diens persoon lijke record. Als de Fin nog vier keer scoort, heeft hij exact honderd doelpun ten in dienst van Ajax gemaakt. Als Ajax vandaag punten verspeeld, kan PSV in Rotterdam landskampioen wor den. Het gaat Feyenoord sowieso veel inspanning kosten de noodzakelijke zege binnen te halen. Gezien de laatste zes duels van de Rotterdammers, waarin Feyenoord even vaak een benauwde zege wist te halen, moet het geluk van aanvoerder Paul Bosvelt en de zijnen een keer ophouden. De nummer drie van de competitie wist ternauwernood van De Graafschap (3-4), Vitesse (2-1), FC Zwolle (1-3), RBC Roosendaal (1-0), FC Utrecht (1-2) en RKC Waalwijk (2-1) te winnen. PSV wordt, gezien de twee onderlinge duels tegen achtervolger Ajax (2-4 en 2-0 winst voor de Eindho- venaren) en de voorsprong op de con currentie, op zich terecht landskam pioen. Maar de strijd voor de tweede plaats en dus deelname aan de Cham pions League blijft door randverschijn selen en dubieuze beslissingen tot het eind toe spannend. Feyenoord moet nog tegen Willem II (uit) en Roda JC (thuis). PSV gaat nog naar FC Groningen en krijgt FC Utrecht op bezoek. Ajax speelt volgende week bij FC Twente en ont vangt op de laatste speeldag SC Heer enveen in de ArenA. Jari Litmanen, ook volgend seizoen te bewonderen in het Ajax-shirt. zondag 18 mei AJAX - DE GRAAFSCHAP

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 5