De keuze van mmt - m AUSTRIA WIEN IS KSSfJ Sander Berends VALENCIA - me,.I, :m de verdediging me voortdurend. Over de wedstrijd tegen Olympique Lyon uit was ik meer tevreden. We hielden de nul en scoorden zelf twee keer, waardoor we achteraf doorgingen naar de volgende ronde van de Champions League." De uitschakeling tegen AC Milan heeft hij inmiddels verwerkt. „Dat was ongelofe lijk. Met Nourdin Boukhari vierde ik op de bank al uitgebreid feest, toen alsnog die 3-2 viel." Over enkele weken is zijn Ajax-periode voorbij. „Ik vind het wel jammer. Maar de club was op de hoogte van mijn aflo pende contract. Ik hoorde niets, pas op een laat moment deed de club me een nieuwe aanbieding. Maar die kon ik niet accepteren." Vanuit allerlei kanten kwamen er aan biedingen. „Dat klopt.de meesten vanuit Spanje. Maar Austria Wien sprak me erg aan. De club speelt in de Champions League, het contract zag erfinancieel erg goed uit, Wenen is een prachtige stad en Austria heeft ambitieuze plannen. Ter wijl de meeste clubs in deze periode juist terug moeten met hun begroting."Op26 juni meldt hij zich. „Vakantie heb ik niet. Een dag na de laatste competitiewed strijd, tegen SC Heerenveen, word ik geopereerd aan mijn neus. Daar heb ik het afgelopen jaar een aantal ballen op gekregen en een paar keer is die flink beschadigd bij een botsing. Mijn neus wordt op drie plaatsen gebroken en weer rechtgezet. Dan krijg ik ook weer meer lucht binnen. Drie weken revalida tie staat ervoor, waardoor ik net op tijd fit ben om aan te sluiten bij de voorbe reiding op het nieuwe seizoen." Of hij nog bij Ajax zal komen? „Misschien in de Champions League komend jaar." I zondag 18 mei AJAX - DE GRAAFSCHAP Het afgelopen seizoen verliep voor Didu- lica op een bewogen wijze. De ene keer was hij reservekeeper, dan weer derde doelman, maar ook regelmatig verde digde hij wel het doel van Ajax.Tot dusver in twaalf wedstrijden, acht competitie- en vier Champions League-duels. Voor de supporters blijft hij de keeper, die uit bij Valencia CF de wedstrijd van zijn leven afwerkte en een punt pakte voor Ajax. „Ik zag een dag later de Spaanse kranten en kon mijn ogen niet geloven. Bepaalde journalisten hadden me zelfs een tien gegeven. Zelf vond ik dat niet mijn beste wedstrijd, de eerste helft keepte ik slechts gemiddeld. In de tweede helft redde ook „Ik heb vaak contact met Jason," vertelt de 'Aussie' in de persruimte van de Amsterdam ArenA. „ik bel hem vaak en ben onlangs ook bij hem op bezoek geweest in Doetinchem. Zo, dat was even wennen. In vergelijking met Amsterdam is het daar echt rustig. Doe tinchem is dead" lacht hij. „Alleen wordt Jason niet goed gebruikt. Hij is een aan valler, iemand die het moet hebben van zijn creativiteit. Maar dat mag hij van de trainer nauwelijks ontplooien. Hij moet eerst aan zijn verdedigende taken den ken. Maar ik hoop dat hij vandaag zal spelen en toch zijn kwaliteiten kan laten zien, want hij kan echt goed voetballen. Gelukkig is zijn schorsing net op tijd afgelopen. Ook al staat De Graafschap op de laatste plaats, we zuilen het niet gemakkelijk krijgen. Ze zullen vanmid dag vechten totdat ze erbij neervallen." Zelf heeft de 25-jarige keeper af en toe wel moeite om zich volledig op Ajax te focussen. „Dat is soms moeilijk. Er moet nog zoveel geregeld worden in Wenen, zo hebben we bijvoorbeeld nog geen woonruimte. Maar ik probeer uiteraard wel alles opzij te schuiven voor Ajax, want er staat nog zoveel voor de club op het spel in de laatste wedstrijden. We kunnen theoretisch nog kampioen wor den, maar ook als derde eindigen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 25