Hoogwaardige Iw AJAX-RKC WAAL Ir i ik Zonder de beslommeringen van de Champions League gooide Ajax alle schroom van zich af. Het elftal van Ronald Koeman trakteerde het talrijk opgekomen publiek op een heerlijke avond. De ene na de andere fraaie treffer bracht het stadion zowat in extase. Uiteindelijk stopte de teller bij een riante 6-1 overwinning. ju' John O'Brien en Jelle Van Damme konden vanwege kleine blessures niet meedoen. Maxwell speelde daardoor linksback met Wesley Sneijder in de zone voor hem. Andy van der Meyde bezette de linkerflank. Zla- tan Ibrahimoviczat de tweede van zijn vijf duels schorsing uit. Hij werd in de punt van de aanval vervangen door Rafael van derVaart,die zich gesteund wist door Jari Litmanen. Na een weifelende openings fase, was het duel na twintig minuten spelen feitelijk beslist. Wesley Sneijder krulde de bal na een leuke solo in de verre hoek. Het begint al bijna een handelsmerk van de jonge middenvelder te worden. Twee minuten later schoot Rafael van der Vaart met links keihard raak. Ajax bleef aanvallen en het wachten was op meer goals. In de laatste minuut van de eerste helft ging Steven Pienaar goed door op rechts. Zijn afgemeten voorzet werd door Van der Vaart simpel binnengekopt. Na de thee eenzelfde wedstrijdbeeld. Ajax viel aan en RKC was totaal onmachtig om ook maar iets terug te doen. Ditmaal was het de beurt aan de verdedigers. Petri Pasanen mocht een voorzet van Sneijder bij de tweede paal binnenkoppen. Ook Hatem Trabelsi scoorde. De verdediger bekroonde l Petri Pasanen zweeft eventjes door de ArenA na zijn rake kopbal. een rush, vanaf eigen helft ingezet, met een fraaie curve in de verre hoek. Het was de eerste treffer voor Ajax van de popu laire Tunesiër. In de slotfase maakte Van der Vaart zijn derde en deed Jochen Jans sen, op de valreep, iets terug, 6-1. Met een tevreden gevoel verlieten bijna 50.000 toeschouwers en elf Ajacieden de mat. Hatem Trabelsi op weg naar zijn eerste treffer voor Ajax. Zondag 4 mei Ajax-RKC Waalwijk 6-1 17. Sneijder 1-0,19. Van der Vaart 2-0, 45. Van der Vaart 3-0,53. Pasanen 4-0, 76. Trabelsi 5-0,82. Van der Vaart 6-0, 89. Janssen 6-1 Ajax: Lobont,Trabelsi, Pasanen,Chivu, Maxwell, Pienaar, Galasek, Sneijder, Litmanen (62. Yakubu), Van der Meyde (62. Sikora), Van der Vaart RKC Waalwijk: Van Dijk, Boulahrouz, Nikiforov, Teixeira, Peppinck, Petrovic (33. Oost), Van Diemen, Fuchs (77. De Craef), Van der Leegte, Putter, Hoogendorp (74. Janssen) Scheidsrechter: Braamhaar Toeschouwers: 49.076 Geel: Sneijder (Ajax) zondag 18 mei AJAX - DE GRAAFSCHAP

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 19